Babiš vs. Mynář: Podivná hra na pravdu

Zeman

Tak se setkali dva kohouti, kteří mají leccos společného. Ano, řeč je o hradním kancléři Vratislavu Mynářovi a ještě stále premiérovi Andreji Babišovi. Jejich spor je od začátku poměrně zajímavý a měl by ještě vygradovat. Když se totiž hádají dva lidé, za kterými je několik skandálů, člověk má takový hořkosladký až smutný pocit.

Mají oba dva máslo na hlavě?

Nejspíše ano. Když se podíváme na Andreje Babiše a jeho střet zájmů nebo třeba kauzu Bečva, rozhodně budeme mít pocit, že něco není v pořádku. A to nelze zapomenout na obligátní Čapí hnízdo, případně jeho řízení státu za vypuknutí koronavirové pandemie. Vratislav Mynář se může také pochlubit zajímavými akcemi. třeba taková šestimilionová dotace na jeho ranč v Osvětimanech. Obvinění z dotačního podvodu a finančních zájmů Evropské unie na sebe nenechalo dlouho čekat.

Vratislav MynářHradní kancléř Mynář: Foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Nové video a pár nesrovnalostí

Hradní pánové ukázali video, na kterém prezident podepisuje dokument o svolání ustavující schůze Sněmovny na 8. listopadu. Pronáší přitom i pár vět. Na záznamu figurují kancléř Mynář, šéf Sněmovny Radek Vondráček a ředitel Zemanova sekretariátu Jaroslav Hlinovský. K samotnému Zemanovu rozhodnutí došlo podle kancléře 10. října. Na základě něj informoval poté premiéra, a to 13.10. 2021. Řekl mu ovšem zřejmě jen to, že schůze bude v tento termín. Pro iRozhlas Babiš řekl, že o návštěvě Vondráčka naplánované na 14. října nevěděl nic. Tak jako tak po prohlášeních a informacích ze Senátu hovořil o tom, že by Mynáře odvolal. Možná slovíčkaření, ale kdo ví.

Proč tam tedy Vondráček šel?

Tak to neví fakticky nikdo. On sám hovořil o tom, že všechno nechápe, jakou úlohu ve všem vlastně hrál. Všichni pánové byli u prezidenta bez roušek a bez jakýchkoli ochranných oděvů, jež normální smrtelníci musí mít na JIPce na sobě.

Andrej BabišPremiér Andrej Babiš: Foto Úřad vlády ČR

V diskusích na internetu Mynáře převážně odsuzují

Video považují mnozí lidé za nemorální. Jiní naopak hovoří o tom, že ho natočit musel, protože se na něj seběhly hyeny. Těžko říct, až čas ukáže, kde je pravda. Možná se toho spousty dozvíme již po 8. listopadu.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/mynar-dotace-penzion-osvetimany-obvineni_2102121155_kno
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vondracek-s-mynarem-nemeli-pri-navsteve-zemana-respiratory-178513
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ovcacek-oznamil-dalsi-tiskovou-konferenci-hrad-zrusil-setkani-s-diplomaty-178452

Prezident Miloš Zeman: Archivní náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.