Babiš k událostem na Ukrajině: Orbán na rozdíl od pana Fialy něco dělá

Orbán a Babiš

Válka na Ukrajině nejspíše vstupuje do další mnohem brutálnější podoby. Rusové trefili raketou největší dětskou nemocnici v Kyjevě a po světě se objevuje spousta různých projevů politiků, kteří tento barbarský a nechutný útok odsuzují. Jasně, nic jiného by se asi ani čekat nedalo. U nás se k situaci pochopitelně vyjadřovali politici také a hodně zajímavá slova pronesl Andrej Babiš, kterého se reportér portálu Seznam zprávy ptal na Viktora Orbána a jeho jednání o míru.

Na rozdíl od pana Fialy něco dělá

Orbán vždy odsuzoval agresi Putina, to je bez debat, ale v rámci toho předsednictví, které má, se snaží řešit tu situaci, ale je jasné, že to sám nevyřeší. Zbrojaři si mastí kapsy. To má nepochybně bývalý premiér pravdu. Jinak také tvrdil, že Orbán na rozdíl od pana Fialy něco dělá. Prostě si musel opět rýpnout. Jinak uvedl, že v řešení války na Ukrajině není v programu jejich nové frakce, kterou založili v Evropském parlamentu.

Zastavit válku mohu jen vrcholní představitelé, na Putina tak trochu zapomněl

Babiš hovořil o kanadském premiérovi, prezidentovi Spojených států, prezidentovi Turecka, Francie a dalších vrcholných představitelích. Tak nějak zapomněl na samotného Putina. Ten by k tomu asi také měl co říct, nicméně nějak se mu do toho nechce. Pokud on sám nebude chtít, válka na Ukrajině nikdy neskončí. Orbán každopádně nejednal v rámci Evropská unie, ale na vlastní pěst, což mu bylo v Evropě vyčítáno. Tedy kromě Slovenska, pochopitelně.

Spousta obvinění od uživatelů sociální sítě

Je to tak od kolaborantství s Ruskem až po klasiku se až po alibismus. Někteří uživatelé psali o tom, že si expremiér drbe hlavu, že nekoupil místo Mafry zbrojovku. Jinak se objevují vzkazy o ošívání se, kroucení se a o státní bezpečnosti. Tak jako tak je třeba říct, že Andrej Babiš musí Viktora Orbána bránit, jsou to přece kamarádi v jedné frakci. Je jedno, jaký je Orbánův postoj. Vyjednání míru bych mu i nám všem strašně přál, ale mám pocit, že to nemá šanci dokázat.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://podcasty.seznam.cz/podcast/cteme-vam-seznam-zpravy/babis-nejsme-prorusti-fiala-je-lhar-a-orban-se-aspon-snazi-360974, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-babis-nejsme-prorusky-fiala-je-lhar-a-orban-se-aspon-snazi-255417

Andrej Babiš a Viktor Orbán: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť Meta 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.