Německá fotbalová hvězda Toni Kroos volí život ve Španělsku místo rodného Německa

Německo

Fotbalové EURO 2024 ještě neskončilo, ale domácí Německo bylo ve čtvrtfinále vyřazeno Španělskem po prodloužení 1:2. Domácí superstar Toni Kroos (34 let) přišel se šokující zprávou před pár týdny, že po tomto šampionátu končí svou hráčskou kariéru. S ní se chtěl rozloučit, jak jinak než úspěšně, na domácím mistrovství Evropy. Místo toho přišly slzy a se svým týmem nedokázal najít recept na zatím bezchybné Španěly. Další překvapení, které ale spíše realitu, nastavil při jednom z rozhovorů pro německou veřejnost.

Německo není tak bezpečné, jako dříve

Toni Kroos byl hostem v podcastu „Lnz & Precht“ veřejnoprávní televize ZDF. V podcastu se probíralo peprné téma týkající se Německa, jeho postoji vůči migrantům a celkově bezpečnost jeho rodné země. V podcastu promluvil o tom, že Německo je bezesporu skvělé místo, ale v porovnání s dobou, když zemi opouštěl, se toto místo stalo nebezpečnějším. Na otázku týkající se bezpečnosti odpověděl: „Mám sedmiletou dceru. Kdyby byla teď starší, třeba 13 až 15 let, nenechal bych ji samotnou po 23. hodině venku. V takovém případě bych jednoznačně volil Španělsko.

Špatně zvládnutá situace s migranty

Podle Kroose je největší problém samozřejmě ve špatně zvládnuté situaci s migranty. Na jednu stranu vítá, že jeho rodná země pomáhá migrantům, kteří hledají azyl a lepší život. Na druhou stranu přiznává, že se situace v Německu vymkla z rukou. Pro Španělsko hraje nejen roli bezpečnost, ale také lepší podnebí.

Co si ale budeme vykládat. Hráč si je velmi dobře vědomý aktuální situace, která momentálně panuje v Evropě, respektive v Německu a svá slova volil opatrně. Velmi rychle by se mohl stát z miláčka domácích fanoušků nepřítelem, který je proti směru Evropské Unie. Nelze se tedy divit, že Kroos upřednostňuje Španělsko, které může považovat jako druhý domov, když zde strávil dlouhých deset let jako hráč Realu Madrid.

Toni Kroos – jeden z nejúspěšnějších německých fotbalistů za poslední dekády

Ačkoli má Toni Kroos teprve 34 let, rozhodl se ukončit fotbalovou kariéru na vrcholu, než by přišel pokles výkonnosti. Německo opustil přesně před deseti lety, když zamířil z Bayernu Mnichov do Realu Madrid. Kroos nechtěl opustit Mnichov, ale klub odmítl akceptovat návrh na lepší smlouvu. Tehdejší manažer Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge“ o něm tvrdil, že není hráč světové třídy, aby si zasloužil takový kontrakt.

Za svou bohatou kariéru posbíral řadu týmových trofejí:

 • 1x Fotbalista roku – Německo (2018)
 • 1x Mistr světa (2014)
 • 6x Vítěz Ligy mistrů (1x Bayern Mnichov, 5x Real Madrid)
 • 6x FIFA Mistrovství světa klubů (1x Bayern Mnichov, 5x Real Madrid)
 • 3x Mistr Německa
 • 3x Mistr Německého poháru
 • 1x Mistr Německého superpoháru
 • 4x Mistr Španělska
 • 1x Mistr Španělského poháru
 • 4x Mistr Španělského superpoháru
 • 5x Mistr UEFA Superpoháru (1x Bayern Mnichov, 5x Real Madrid)

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-do-nemecka-uz-se-nevratim-neni-po-migraci-bezpecne-rika-fotbalista-toni-kroos-40479317https://www.dailymail.co.uk/news/article-13612129/Toni-Kroos-says-uncontrolled-immigration-left-homeland-unrecognisable.html

Náhledové Foto: Unsplash