Apple očekává od nového iPhonu úspěch

01_iphone

Představení nové verze legendárního iPhone americké společnosti Apple je každoroční událostí, která přitahuje pozornost fanoušků nových technologií z celého světa. Letos tomu nebude jinak a záběry z prodejen Apple při uvedení iPhone 13iPhone 13 do prodeje nepochybně proběhnout všemi sdělovacími prostředky. Apple do nové verze své vlajkové lodi vkládá velké naděje a oproti přechozímu roku hodlá výrazně navýšit výrobu tohoto telefonu.

iPhone 13 na scéně

Verze chytrého telefonu iPhone s pořadovým číslem 13 bude představen pravděpodobně v září (nejčastěji se hovoří o datu 14. září), čili v souladu se zavedenou praxí Apple, který uvádí nové telefony na trh nejčastěji právě v září nebo v říjnu. Již nyní je známé, že technické parametry telefonu budou velice zajímavé a iPhone 13 nabídne ve srovnání s iPhone 12 řadu zajímavých vylepšení, které budou pro řadu lidí představovat motivaci ke koupi přístroje.

02_iphone

Foto: Pixabay

5G i větší výdrž

Technologií 5G již disponoval předchozí iPhone 12, významných vylepšení ale dozná fotoaparát, procesor i displej. Ten bude u nejvyšší varianty telefonu realizován technologií LTPO, která dokáže šetřit baterii. Na chuť zákazníků koupit si nový iPhone tentokrát Apple zjevně hodně spoléhá, neboť s předstihem informoval své dodavatele, že hodlá na trh dodat o 20 % iPhonů více, než minule. V absolutních číslech to znamená, že chce letos vyrobit na 90 milionů nových telefonů. Kromě víry v zájem o její produkt počítá Apple s lepšími výsledky i díky sankcím uvaleným v některých částech světa na jednoho z největších konkurentů, čínskou firmu Huawei.

Zdá se tak, že Apple dokázal postavit svůj globální dodavatelský řetězec po komplikacích s koronavirem postavit na nohy a ten je připraven na navýšení svého výkonu. Poradit si firma (resp. její dodavatelé) dokázali i s obecným nedostatkem čipů. Podzim a zima ukáží, jak úspěšný bude iPhone 13 na trhu ve skutečnosti a zda je optimismus Apple na místě.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.