Amazon trefil zlatou žílu: nový Pán prstenů láme divácké rekordy

Amazon

Pro letošní rok nebylo v plánu mnoho očekávanějších premiér než byla ta týkající se seriálu Pán prstenů: Prsteny moci z produkce Amazonu. Nejdražší seriálová produkce v historii s rozpočtem atakujícím půl miliardy dolarů vytvářela u fanoušků světa J.R.R.Tolkiena velká očekávání i nemalé obavy. Ke zhlédnutí jsou zatím první dva díly, zdá se ale, že Amazon narazil na zlatou žílu a risk se mu vyplatil.

Seriálová událost roku

Pán prstenů na Amazonu hýbe světem. Jen za první den ho shlédlo přes 25 milionů diváků, kteří plesali radostí a hýřili nadšením. Jedná se o několikadílnou sérii, na kterou čekají stovky milionů diváků. Ti strhli na streamovací službě Amazon Prime Video doslova lavinu a možná až nečekaně po shlédnutí nešetří superlativy.

Amazon samozřejmě očekává velmi vysokou sledovanost, jinak by jeho obří investice nedávala smysl. Firmě by měl Pán prstenů přinést obrovský úspěch i pevné místo v seriálové historii. Seriál, který přichází dvacet let po přelomové filmové trilogii Pán prstenů, je úspěšný u téměř všech věkových kategorií. Může za to jistě i vynikající vizuální zpracování, které diváky vtáhne a v některých okamžicích doslova pohltí.

Amazon

Foto: Pixabay

Amazon bude na úspěchu stavět

Děj seriálu se odehrává několik tisíc let před událostmi z nejznámějších Tolkienových knih Hobit a Pán prstenů. První dvě epizody byly uvolněny tento pátek v brzkých ranních hodinách a během 24 hodin se na ně podívalo na 25 milionů diváků.

Tolkienovy příběhy jsou tak stále nesmírně populární a lákají čtenáře i diváky i po padesáti letech od Tolkienovy smrti. Podobně velký úspěch jako Pán prstenů slaví i fantasy Rod draka ze světa Hry o trůny. To na HBO stihlo shlédnout 10 milionů diváků.

Zdroj informací: https://cc.cz/prsteny-moci-funguji-pana-prstenu-od-amazonu-videlo-jen-za-prvni-den-pres-25-milionu-lidi/

https://avmania.zive.cz/serial-pan-prstenu-trha-rekordy-nova-hra-o-truny-s-nim-prohrava-na-cele-care-proc

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.