4 rady pro výběr povinného ručení

Nehoda

Chcete si sjednat nové povinné ručení, ale nevíte, podle čeho vybírat? Není se čemu divit, protože existuje mnoho různých pojišťoven a zároveň se liší i jednotlivé balíčky. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si výběr toho správného povinného ručení výrazně usnadnit. O co jde? To se dozvíte ve 4 praktických radách.

Praktické srovnání přes internet

Protože existuje takové množství pojišťoven, jistě nemáte čas navštívit každou z nich a vzájemně porovnat jednotlivé nabídky. Na to naštěstí existuje jednoduché a efektivní řešení. Stačí využít kalkulačku povinného ručení, kdy zadáte potřebné parametry a získáte přehled odpovídajících nabídek seřazených podle ceny.

Prostudujte jednotlivé parametry

U pojištění auta nezáleží jenom na ceně, ale důležité jsou i další parametry. Konkrétně třeba limity pro plnění škod a nejvýhodnější praktické bonusy například v podobě asistenční služby. Na základě toho zvolíte nejvhodnější nabídku pro vaše potřeby.

Využijte výhodné balíčky

U pojištění vozidel můžete najít různé balíčky a tarify. Rozdíly jsou v maximálních limitech a doplňkových službách. Při porovnání jednotlivých variant pojištění si vždy ověřte, jestli je za podobnou cenu i srovnatelná nabídka výhod. Mezi praktické výhody patří například připojištění čelního skla, rozšířená asistenční služba a podobné. Vždy si také zkontrolujte rovnou i havarijní pojištění, ať některé služby neplatíte zbytečně dvakrát.

Nezapomeňte na bonusy

Pokud chcete aktualizovat stávající povinné ručení, nezapomeňte zohlednit získané bonusy za měsíce bez nehod. Díky tomu můžete poměrně výrazně ušetřit na pravidelných platbách za povinné ručení. Všechno potřebné jednoduše zadáte rovnou do online kalkulačky, takže výsledek již bude zvýhodněn na základě těchto parametrů.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.