Zvýšený zájem Čechů o letní dovolenou aneb Které destinace nezruinují peněženku

letiště

Blíží se plánování letní dovolené a výběr vhodné destinace. To, že Češi rádi cestují, dokazuje zvýšený zájem. Které destinace jsou nejoblíbenější? Kam se vydat, pokud chcete potěšit sebe i peněženku?

Češi milují cestování. Mnohdy nevadí ani vyšší cena. Každopádně to ukazují čísla, neboť ve srovnání s obdobím před pandemií se zájem Čechů o letní dovolenou zvýšil o 160 %. Jen oproti loňskému roku počet prodaných letních zájezdů se zvýšil o 19 %.

Češi dávají přednost osvědčené tradici

Češi jsou dle cestovních kanceláří spíše konzervativní a vrací se tak do prověřených destinací. Nicméně nejoblíbenější destinací zůstává Česká republika. Naše země má co nabídnout. Krásných míst je u nás mnoho, které stojí rozhodně za pozornost a návštěvu. Dále následuje Polsko, Slovensko. Češi v létě rovněž rádi cestují i do Maďarska, Rakouska, Itálie a Chorvatska. Zrovna poptávka dovolené v Chorvatsku vzrostla o třetinu. Na vzestupu jsou některé balkánské země, nebo ostrov La Palma. Mezi dlouhodobě oblíbené destinace u Čechů náleží Egypt, Řecko, Španělsko, Tunis, Turecká riviéra či Bulharsko.

Nejlevnější destinace a novinky

Kam se vydat v létě na dovolenou, aniž by to zruinovalo vaši peněženku? Nejlevnější zájezdy cestovní kanceláře nabízí do Afriky i Bulharska. Mezi nejlevnější letní destinace patří kromě již zmiňovaného Bulharska, také Tunis, Egypt. Zároveň se jedná o místa, která jsou nejoblíbenější pro rodiny s dětmi.

Mezi oblíbenými destinacemi se objevují i novinky. Pro letošní rok to jsou například Azorské ostrovy. Rovněž oblíbený u českých turistů se stal španělský ostrov Pa Palma. Taktéž roste poptávka po středomořské destinaci, která díky průzračnému moři a čistým plážím se podobá Karibiku. Trendem jsou rovněž zájezdy do exotických destinací s krátkou dobou doletu, jako například prozatím ne příliš známá oblast Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech.

Přidané lety mimo Prahu

Cestovní kanceláře přidávají lety i z dalších letišť kromě Prahy. Konkrétně se jedná o odletová místa z Ostravy a Pardubic. Z Pardubic se tak bude nově létat do 9 zemí světa a 14 destinací. V nabídce pro cestující bude nově italská Kalábrie či oblíbená Černá Hora. Dále na dovolenou se létá také například z Českých Budějovic či Karlových Varů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/letni-dovolena-narust-poptavky.A240520_121742_ekonomika_sdlk

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/555452-letosni-trendy-dovolenych-co-jsou-popularni-novinky-a-kam-nejlevneji-k-mori

Náhledové foto: Pixabay