Ani 20 mega a fotograf z nebe z tebe princeznu neudělá: Uživatelé sociálních sítí se nemístně vysmívají Aleně Schillerové

Alena Schillerová

Nejdůležitější v politice je být viděn a vnímán veřejností pozitivně. Tuto magickou formulku si nepochybně mnozí politici berou k srdci a fotografií na sociálních sítích poskytují více než moc. Nejčastěji pochopitelně s voliči. Hodně výsadní postavení má v tomto ohledu třeba bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Ta fotografiemi hlavně s mladými voliči nijak výrazně nešetří. Snaží se tak nejspíše dokázat, že její stranu nevolí pouze senioři. Na sociálních sítích to ale dostává od mnohých uživatelů doslova sežrat. Některé poznámky na místě opravdu nejsou.

Narážky na filtry takřka v každém příspěvku

V první řadě je třeba upozornit na narážky, které se týkají použití různých filtrů u fotografií. Pravda je taková, že paní poslankyně vypadá skutečně mladě a lze jí jen závidět. Možná právě závistivci upozorňují na ony filtry, o nichž se domnívají, že byly použity. Zajímavý je třeba tento příspěvek. Kdybych dostal 10 Kč za každou fotku, kde je alespoň 5 filtrů na vašem obličeji, tak bych mohl splatit celý státní dluh. Možná bychom se skutečně mohli mít o něco lépe, kdo ví? Jiní se ptají, jestli ví dcera na fotografii, jak vypadá maminka. Humor se mezi uživateli skutečně neztratí.

Naběhla si do určité míry sama

Aby ne, když se nechala fotografovat s pávy a na svém instagramovém profilu pak fotografie zveřejnila. Mnozí z nás si pamatují, že ony fotografie šly nejspíše ze státních, tedy našich finančních prostředků. Alena Schillerová tvrdila, že fotografie platilo hnutí ANO. To musel mít pan Babiš tedy velkou radost. Oblíbené jsou také fotografie s mandloněmi v roce 2021. Stylisté se skutečně vyřádili.

Obrázek si udělá každý sám

Přesně tak, přečíst si ale vtipné komentáře mnohdy stojí za to. Fakt, že jdou někdy za hranu, je nicméně nepopiratelný. Já sám bych chtěl opravdu věřit tomu, že paní Schillerová ve skutečnosti vypadá tak skvěle. V šedesáti letech s minimem vrásek, to zní až neuvěřitelně, ale může se klidně jednat o realitu. Náhledová fotografie k článku pocházející se setkání s občany v Jičíně je také hodně povedená. Mimo jiné mě pobavil také následující tweet. To je krásně symbolické. V Jičíně také vyhnali poctivého podnikatele do lesa a přinutili ho stát se loupežníkem, stejně jako mnohé poctivé podnikatele vyhnalo ze svých provozoven Vaše EET. A to si o EET mohu myslet cokoli.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fotky-s-pavem-platilo-hnuti-ano-tvrdi-schillerova-40385559, https://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6545

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.