Zvěřina „od státu“ vám peněženku neprovětrá, má to ale háček

Vepřové maso

Také máte zvěřinu zafixovanou jako luxusní surovinu, dostupnou většinou jen v restauracích, případně během sezóny i v některých specializovaných obchodech? A v naprosté většině případů vás od jejího nákupu odrazuje především vysoká cena?

Pak vás určitě potěší, že právě tohle se společně snaží změnit Lesy ČR (LČR) a Vojenské lesy a statky (VLS). Možná jste si všimli, že na jejich stránkách začaly v poslední době přibývat recepty na přípravu zvěřiny. Ale rozhodně nezůstalo jen u nich. Pokud nevíte, kde zvěřinu koupit, poradí vám také.

Nově 65 míst pro nákup zvěřiny

Najdete tu totiž hned 65 lesních závodů, v nichž si můžete maso z honů i odstřelů levně pořídit. Je samozřejmě veterinárně prověřené a po všech stránkách nezávadné. A co je k mání:

  • srnčí
  • daňčí
  • mufloní
  • divočák

Na oblíbeného bažanta nebo jinou pernatou zvěř tak budete muset prozatím zapomenout. I tak je však výběr opravdu přívětivý. Na kančím guláši nebo daňčím vývaru nevíc není skoro co zkazit, stačí se jen držet osvědčených receptů.

Peníze

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jen zvěřina, kterou si sami stáhnete

Ale není všechno zlato, co se třpytí. Zvěřina opravdu k dispozici je a to ve vysoké kvalitě. Ovšem s jením zásadním nedostatkem: budete si ji muset sami stáhnout a jinak upravit. Vše je totiž k mání v čerstvém a nijak neopracované stavu.

Jedinou výjimka utvoří jihomoravské Židlochovice a závod LČR. A brzy se podobné benefity objeví i na Lesním závodě Konopiště. A postupně by nabídku takto opracované zvěřiny měly rozšířit i další závody. Vedení LČR a VLS si totiž uvědomuje, že úprava zvěřiny by pro obyvatele např. garsonek či panelákových bytů nemusela být příliš komfortní.

Ale nenechte se mýlit, i tak je zájem o zvěřinu značný. A to zvláště díky nízkým cenám. Aktuálně tak mají mnohé závody vyprodáno a přijímají rezervace. Vyplatí se tedy informovat se o nabídce ve vašem vybraném závodě dopředu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.