Už brzy vám nejspíš dorazí dopis od policie. Ale nelekejte se

Policie

„Karty, které nechcete použít“. Přesně takhle by se dala nazvat kampaň, kterou v nejbližší době spustí Policie ČR. A to opravdu důkladně. Přijde za vámi totiž až domů, respektive do poštovní schránky.

Leckoho může dopis, v němž je jako odesílatel uvedena Policie ČR, nepříjemně vyděsit. Tentokrát jde však naštěstí jen o preventivní akci, takž určitě není nutné panikařit. A co v dopise najdete?

Žádná pokuta za parkování, ale prevence

Česká asociace pojišťoven potvrdila, že k rozesílání dojde během měsíce října. A adresátů je opravdu hodně – skoro dva miliony. Tolik je totiž u nás držitelů řidičských průkazů. Akce byla vymyšlena společně s odborníky z BESIP a České kanceláře pojistitelů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Je zaměřena na postup, který je vhodné dodržet během dopravní nehody. Možná vás to překvapí, ale i v tomto základu řada řidičů nepříjemně tápe. Při nahlašování nehody zmatkují, první pomoc provádějí špatně nebo vůbec ne a leckdy se sami stanou další zcela zbytečnou obětí již tak nepříjemné situace.

Dostanete kartičku s přesnými pokyny

Obsahem zásilky bude preventivní karta, která vám za pomoci jednoduchého komiksu ukáže, co přesně je v šesti bodech třeba udělat. Jde o to předejít zbytečným škodám a také tzv. sekundárním nehodám,o nichž jsme se zmiňovali výše. Nebude chybět ani karta první pomoci, která prověří vaše znalosti. A to i ty, které vás v autoškole nenaučili.

Mimochodem, stejné karty budou k dispozici i v autoškolách. V rámci první vlny každá na území ČR dostane 200 kartiček. Preventivní akci se tedy nevyhnete ani v případě, že se teprve na získání řidičského průkazu chystáte. Autoři kampaně sice doufají, že tyto znalosti nikdy nebudete muset použít, ale jak se říká, jistota je jistota.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.