Zuckerberg spouští novou sociální síť Threads. Půjde o přímou konkurenci Twitteru

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, hodlá vstoupit do osobní boje s Elonem Muskem spuštěním nové aplikace Threads. Aplikace je velmi podobná Twitteru a bude přímo propojená s Instagramem, který má 500 milionů uživatelů po celém světě. Nová sociální síť vyjde už 6. července. 

Nová hrozba pro Twitter?

Mark Zuckerberg vstupuje do boje s Twitterem a jeho majitelem Elonem Muskem prostřednictvím nové aplikace Threads. Aplikace bude přímou kopií Twitteru a bude propojena s Instagramem. Aplikace se nyní dá předobjednat v obchodech Google Play a App Store. Oficiálně by měla být sociální síť spuštěna 6. července 2023. S ohledem na nedávná omezení na Twitteru, která zavádí Elon Musk, má Threads potenciál stát se obrovskou konkurencí.

Propojení s Instagramem dává Threads výhodu

Aplikace Threads se od Twitteru odlišuje především tím, že je propojena s Instagramem, který má po celém světě mnoho fanoušků. Podle odborníků je toto propojení klíčové a dává Threads výhodu před jinými konkurenty Twitteru. Ačkoli o podrobnostech ohledně Threads zatím není mnoho informací, společnost Meta ji popisuje jako „textovou komunitní aplikaci“. Uživatelé budou moci nadále vytvářet příspěvky na Instagramu a zároveň sdílet své názory, jako je tomu na Twitteru.

Souboj v kleci

Odborníci tvrdí, že Threads má potenciál stát se pro Twitter hrozbou. Prý je to největší výzva, které Musk dosud čelil. Rivalita mezi oběma miliardáři dosáhla takového bodu, že by dokonce rádi uspořádali souboj v Koloseu v Římě. Musk opakovaně vyzývá uživatele Twitteru, aby smazali své účty na Facebooku a označuje tuto sociální síť za „mizernou“.

Vyjde to napodruhé?

Je třeba poznamenat, že Threads není první aplikací, kterou Meta vydává jako konkurenci Twitteru. V minulosti společnost Meta vytvořila aplikaci BOLT, která však neuspěla v konkurenci s Twitterem a byla později stažena z obchodů s aplikacemi. Threads se také musí vypořádat se získáním nových uživatelů, kteří jsou již zvyklí na prostředí Twitteru a nejsou ochotni přejít na novou platformu. Předpokládá se však, že Zuckerberg s jeho ambicemi a finančními zdroji vytvoří dostatečnou konkurenci pro Twitter a přinutí Muska reagovat.

Zdroje info: Twitter, https://www.dailymail.co.uk/news/article-12261587/Facebook-launching-new-app-rival-Twitter.html, https://www.theverge.com/2023/7/3/23783227/meta-instagram-threads-twitter-competitor-app-store

Náhledové foto: Pixabay