Ztrácíte se v dotacích na fotovoltaické panely? Víme, jak a kde snadno zjistíte vše na jednom místě

Fotovoltaika

Začínáte právě řešit možnost instalace solárních panelů na střechu vašeho bytového domu? Chcete uspořádat schůzi majitelů a předvést svůj nápad? Pak musíte nejdříve zjistit, kolik peněz bude celý projekt asi tak stát. V jaké výši se pohybují dotace na FVE?

Nové podmínky dotací

Fotovoltaika pro bytové domy je velmi výhodný krok, který vás bude v následujících desítkách let těšit. Ačkoliv dodavatelé garantují minimálně 25letou funkčnost, kvalitní systém vydrží podstatně déle (až 50 let).

S tím se však pojí výrazné vstupní investice, jež mohou mnoho zájemců odradit. Finální částka se může zdát vysoká do chvíle, než si vzpomenete na dotace na fotovoltaiku. Ty v nedávné době prošly drobnými změnami.

Fotovoltaika dotace vám přinesou rovnou tři stupně kompenzací. Nejzajímavější z nich je částka 15 000 Kč za každý 1 kWp výkonu systému. Pokud si necháte nainstalovat i baterie pro ukládání přebytečné energie, kterou následně můžete používat například v noci, kdy panely elektřinu nevyrábí, získáte dalších 10 000 Kč za 1 kWh jejich kapacity. Ve finále můžete obdržet dalších 10 000 Kč za každý byt, jenž bude využívat získávanou energii a zároveň bude připojený na systém optimalizace. To vše díky právě probíhajícímu programu Nová zelená úsporám.

Kolik to dělá dohromady?

Tím jsme se dostali k nejpodstatnější části článku – kolik peněz tedy obdržíte? Bohužel vám neřekneme konkrétní částku, jelikož záleží na mnoha faktorech. Na váš dotaz vám odpoví spíše kalkulačka na dotace. Tu najdete na známém portálu Fotovoltaika pro bytové domy.

Daný portál spolupracuje se společností enovation, jedničky v oboru dotačního poradenství, a tak máte jistotu, že uváděné informace budou vždy přesné a aktuální. Na portále naleznete nejen informace o dotacích, ale přímo o celém procesu realizace FVE. Budete-li mít zájem, můžete si navíc domluvit bezplatnou návštěvu odborníka na fotovoltaiku přímo na schůzi vašeho SVJ. Ten vám na schůzi zodpoví všechny vaše otázky ohledně FVE a rovněž vám představí možnosti, které vám dotace z balíčku Nová zelená úsporám nabízí. Budete překvapeni, kolik financí lze získat.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.