Ztracený prsten za miliony nikdo neukradl. Kde se našel?

prsten

Ve světoznámém hotelu Ritz na náměstí Vendome v Paříži došlo k nevídanému pozdvižení. Ztráta diamantového prstenu za téměř 18,3 milionů korun nenechala chladného nikoho ze zaměstnanců tohoto luxusního hotelu. Klientka z Malajsie, která prsten ztratila minulý pátek, ani nedoufala, že prsten ještě někdo objeví. Nalezen byl ale o dva dny později.

Kde se prsten našel?

Drahocenný šperk o hmotnosti 6,51 karátu se zaměstnancům nakonec podařilo najít, v sáčku od vysavače. Prsten, který byl odložen při snídani se o dva dny později zase objevil. Úvahy o možné krádeži hotel od samého začátku odmítal, své zaměstnance hotel bedlivě prověřuje, nemohlo tudíž ke krádeži dojít. Čestnost zaměstnanců je zde na prvním místě. Nešťastnou náhodou se však jeden ze zaměstnanců do podezření přeci jen nakonec dostal. Podezření však bylo obratem vyvráceno.

prsten

Foto: Pixabay

Ritz není obyčejný hotel

V případě Ritzu se nejedná se jen o obyčejný hotel, v tomto prominentním hotelu se často ubytují i známé osobnosti, filmaři apod. Hotel je proslaven například i ubytováním bývalé britské princezny Diany, která se v něm ubytovala také před osudnou autonehodou v roce 1997. Ubytovanými jsou zpravidla velmi bohatí lidé a na pokojích mají často odloženy věci, které mívají vysokou hodnotu. Tomu nicméně odpovídají i bezpečnostní opatření a systém prověřování zaměstnanců.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-prsten-za-18-milionu-ztraceny-v-luxusnim-parizskem-hotelu-ritz-se-nasel-v-sacku-od-vysavace-40453813

https://www.npr.org/2023/12/11/1218489511/an-800-000-diamond-ring-lost-in-paris-turned-up-at-an-unexpected-place

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.