Zrušení poštovní pobočky nemusí znamenat problém

pošta

Dlouhá léta jsme byli zvyklí chodit na pobočku pošty vyřizovat nejrůznější žádosti. S nedávnými zprávami o zrušení tří set poboček v některých možná hrklo. Jedná se nejčastěji o starší lidi nebo ty, co nemají internetové bankovnictví a byli zvyklí řešit všechno právě na pobočce pošty. I když se na první pohled zdá, že se jedná o katastrofu, tak ve skutečnosti není důvod k panice. Jak vyřešit vyzvednutí balíků, placení SIPA nebo důchody?

Balíky

Vyzvedávání balíků je jednodušší, než dříve bývalo. Na jednu stranu přibylo množství balíků, na druhou stranu si můžete vybrat z několika možností. Dříve byla možnost doručení domů nebo vyzvednutí na poště. Nyní je výběr tedy rozmanitější. Pošta provozuje Balíkovny v trafikách a různých obchodech, takže nemusíte chodit přímo na poštu. E-shopy nabízí hned několik možností, jakou společností a způsobem, doručit balík. Nejpohodlnější jsou samoobslužné výdejní boxy, pro jejichž ovládání vyžaduje vlastnit chytrý telefon, internet a aplikaci, ale zato fungují nonstop. Pokud nemáte chytrý telefon, můžete tyto balíky zaslat na partnerská místa ve vašem okolí pro jejich vyzvednutí. Odesílání balíků řešíte obdobným způsobem přes aplikaci nebo partnerské místo.

kreditky
Foto: Pixabay

Složenky

Složenky jsou další položkou, kterou řeší občané. Není nutnost vlastnit internetové bankovnictví, abyste vyřešili různé složenky nebo SIPO. Stačí navštívit pobočku banky, kde si můžete nastavit trvalou platbu, a pro výběr či vklad, využívat služby bankomatu. Česká spořitelna v některých případech odpouští poplatky lidem nad sedmdesát let.

V rámci pokut nebo soudních obsílek je pobočka jediným místem, které musíte navštívit, pokud se nedaří opakované doručení na adresu.

Důchody

Více jak 650 tisíc důchodů je vyplácena Českou poštou, což je jedna pětina všech důchodů. Polovina důchodů je vyplácena na pobočce a druhá doručením domů. Nevýhodou doručování důchodů domů je, že důchodce musí čekat na pošťáka v den důchodu. Zrušením pobočky lze vyřešit tedy doručením důchodu domů a udělat si v daný den volno, nebo si zřídit bankovní účet a nechat si zasílat výplatu právě na účet.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-drtivou-vetsinu-sluzeb-posty-vyridite-i-bez-pobocky-40428630

https://www.novinky.cz/clanek/finance-co-delat-kdyz-zrusi-postovni-pobocku-40428831

Náhledové foto: Pixabay