V jakém typu reklamy se točí největší peníze?

online marketing

Reklama na internetu je pro inzerenty nejzajímavějším typem reklamy vůbec a toto tvrzení podporují nejnovější data za rok 2022. Odpovídá to tomu, že na internet se přesouvá velká část našich pracovních i soukromých životů. A tento trend bude pokračovat i v letech následujících. V internetové reklamě se zkrátka točí opravdu velké peníze.

Další rekordní rok

Rok 2022 byl dalším v řadě, který se nesl ve znamení navyšování investic do internetové reklamy. Podle analýzy Sdružení pro internetový rozvoj činil objem české online reklamy asi 57 miliard korun, tedy o 18 procent více než rok předtím. Pokud by byla tato částka přepočítána na tzv ceníkové ceny, šlo by o více 118 miliard korun.

marketing

Foto: Pixabay

Internetová reklama = cílená reklama

Růst internetové reklamy jde ruku v ruce s tím, jak využíváme internet stále více a více a trávíme na něm stále více času. Důvodem je ale i fakt, že internetová reklama má oproti tradičním způsobům marketingu několik zásadních výhod. Online reklamu lze totiž velmi přesně cílit, a navíc také vyhodnocovat prakticky v reálném čase. Uvědomuje si to stále více a více inzerentů.

V rámci internetové reklamy se největší popularitě těší tzv. display reklama, tedy reklama v podobě bannerů zobrazovaných na webových stránkách ve vyhledávačích, nebo na sociálních sítích. I další formy online reklamy ale rostou značným tempem. Výhled na rok 2023 je přitom takový, že objem internetové reklamy by měl dosáhnout více než 60 miliard korun. Data pro reklamu v televizním vysílání, rozhlase, nebo v tištěných médiích nejsou prozatím k dispozici, lze však očekávat, že za internetovou reklamou budou dosti zaostávat.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vydaje-do-on-line-reklamy-v-cesku-loni-stouply-o-18-procent-na-57-miliard-40428826

https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/spir-online-reklama-vydaje-2022.A230417_075236_mediahub_jpl

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.