Zrušení pojistky na auto

Povinné ručení na automobil je nezbytností, bez které se žádný motorista neobejde. Tedy alespoň v případě, že nechce být vystaven riziku velmi nepříjemných sankcí a také vysokých sum, jež musí zaplatit při dopravní nehodě. V určitých momentech je ale zapotřebí pojistku na auto i zrušit. Jedná se o specifické situace, které je třeba v každém případě řešit. Podívejme se tedy na detaily týkající se zrušení pojistky na auto, kterou již máte uzavřenou.

Výpověď u původní pojišťovny

V první řadě musí být u zrušení pojistky na auto podána výpověď u stávající pojišťovny. Pojistka na auto se ruší tak, že podáte písemně výpověď na konkrétní pobočku dané pojišťovací instituce. Pokud podáváte výpověď šest týdnů před výročím, měli byste přímo odevzdat formulář na danou pojišťovnu. V ten samý den totiž výpověď nutně musí mít. Ve formuláři musí být uvedeno vaše jméno a příjmení, důvod odstoupení od smlouvy. Dále nelze zapomenout na číslo pojistné smlouvy a na délku období bez nehody. Pak stačí už jenom vlastnoruční podpis.

Uzavření nové smlouvy

Než uzavřete novou smlouvu pojistky do auta, měli byste nabýt přehled o bezškodném průběhu minulé pojistky. Pokud byste tak neučinili, přijdete o solidní bonusy. Jestliže ještě nedostanete potvrzení o bezškodném průběhu smlouvy, pak si na pojišťovnu zavolejte a vše si zjistěte. Novou smlouvu uzavírejte s předstihem, a to nejlépe v rámci nějaké výhodné akce. Ušetřit tak můžete opravdu vysokou částku.

Potvrzení o bezškodném průběhu musíte dodat včas

Velmi důležité je i dodání potvrzení o bezškodném průběhu, a to do pouhých 15 dnů od vypovězení provodní smlouvy o povinném ručení. Pokud tak učiníte, vaše bonusy budou neustále vysoké a vy budete pokračovat ve velmi výhodné smlouvě. Budete tak mít jistotu opravdu výhodného pojištění vozu, které bude výhodné.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.