Známe cenu vánočního kapra na tento rok

Prodej kapra je rok od roku největší právě v období Vánoc. I když některé domácnosti dávají přednost vepřovým řízkům nebo jiným rybám, kapr je stále ještě velice oblíbený. Jeho ceny ale každoročně stoupají. Nejznámější chov kaprů v jihočeské Třeboni hlásí, že ceny za kapra budou obdobné jako vloni. Prodejcům doporučuje koncovou cenu 100 korun za kilogram.

Co ovlivňuje cenu kapra?

Je to hned několik faktorů. Tak například cena se může lišit v závislosti na tom, v jakém kraji se bude prodávat. Čím vzdálenější od Třeboně, tím větší budou dopravní náklady, a to samozřejmě pocítí také koneční spotřebitelé. Do ceny kapra se ale projeví také to, kolik budou muset prodejci zaplatit za pronájem místa na stánek a mzdy brigádníků. Průměrně se jedná o navýšení ceny okolo 10 korun na kilogram. Jako každý rok připlatíme za služby navíc – jako je zabití a vykuchání kapra.

Výhradní prodejce živých ryb

Fish Market vystupuje jako výhradní prodejce živých ryb z holdingu Rybářství Třeboň, zejména kaprů. Dále pak prodává ryby i z Rybářství Hluboká či Mariánských Lázní. Tři čtvrtiny celkové produkce z Třeboně jsou vyváženy do Evropy, zbylá jedna čtvrtina se prodá na domácím trhu. A velká většina této jedné čtvrtiny se prodá právě výhradně před Vánoci.

Největší český producent ryb

Rybářství Třeboň je největším producentem ryb nejen v České republice, ale také v celé Evropě. Tak například výlov největšího rybníka Rožmberk potrvá tři dny a očekává se, že se vyloví na 150 tun ryb. Tato akce je velmi vyhledávaná, každoročně ji navštíví na 50 tisíc lidí. Od října do listopadu vyloví toto rybářství ze všech svých 250 rybníků na 2400 tun ryb, zejména kaprů. Pokud chcete pořídit nejlevnějšího kapra vůbec, navštivte některý z výlovů, cena se zde pohybuje okolo 85 Kč za kilogram.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *