Zmizí Mall.cz a CZC z českého trhu? Není to nepravděpodobné

e-shop

Když před dvěma lety koupila polská platforma Allegro českou Mall Group, která vlastní i oblíbené značky Mall.cz a CZC, všimli si toho jen lidé z oboru nebo ti, kteří se o ekonomické zpravodajství aktivně zajímají. Nyní nastává ale další fáze expanze Allegra na český trh a na jejím konci může být konec oblíbených značek CZC a Mall.cz.

Allegro a český trh

Allegro, největší e-shop ve střední Evropě a jeden z deseti největších na světě, jistě neutratilo před dvěma lety 23 miliard korun za nákup Mall Group proto, aby český trh ignorovalo, právě naopak. Plány má s Českem tato velká polská značka nemalé. Češi to však zatím příliš nepocítili, neboť vedení Allegra zatím žádné větší kroky k etablování se na českém trhu nepodniklo. To se ale nyní změní.

V následujících měsících hodlá Allegro spustit velkou marketingovou kampaň, jejímž cílem je dostat značku do povědomí zákazníků v Česku. Cílem této kampaně bude dostat znalost značky Allegro právě na úroveň Mall.cz nebo CZC.

V první řadě je motivací tedy snaha dostat české zákazníky přímo na e-shop Allegro. Je však otázkou, do jaké míry bude potřeba udržovat si značky CZC a Mall.cz ve chvíli, kdy se to podaří. Větší smysl bude v takovém případě dávat sjednotit své operace a oba e-shopy do Allegra integrovat. V takovém případě, by z trhu jakožto samostatné jednotky samozřejmě zmizely.

e-shop

Foto: Pixabay

Ukáže až budoucnost

Na stole je samozřejmě vícero scénářů a o tom, který se zrealizuje rozhodnou především zákazníci. Ti mohou ukázat, že pro ně přechod na Allegro nebude představovat žádný problém, stejně jako se může stát, že dají najevo, že o Mall a CZC nebudou chtít přijít a Allegru se vyplatí provozovat je stále pod původní značkou.

Fakt, že se ale Allegro hodná „opřít“ do českého trhu je nicméně velmi důležitý a může na něm přinést opravdu velké změny.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/allegro-internetovy-prodejce-polsko-nakupy.A220322_112432_ekoakcie_vebe

https://www.e15.cz/byznys/o-preziti-mall-cz-a-czc-rozhodnou-zakaznici-allegro-chce-obsadit-cesky-trh-1399684

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.