Obyčejní Brazilci zřejmě zuří: Neymar vydělá za každý post propagující Saudskou Arábii přes 500 000 dolarů

Neymar

O faktu, že Neymar příliš slávy v PSG neudělal, se nemá smysl nijak výrazně bavit. Buď byl zraněný, nebo ho provázely skandály a strkanice s dalšími megastar, které v pařížském klubu působily. Messi už je v USA a kolem Kyliana Mbappého se také slétají supi. Nyní byl sice vrácen na soupisku A týmu, nicméně s jeho budoucností v klubu to vypadá všelijak. Neymar se s tím nemazal, přestoupil do Saudské Arábie a vůbec mu nevadí, že i jeho fanoušky štve jeho finanční nenasytnost.  

Al Hilal se nepředal

I takto se to dá napsat. Vždyť PSG dostali od Al Hilalu pouze 110 milionů dolarů. Neymara nakupovali za neuvěřitelných 200 milionů liber. Tak trochu nepoměr. V době nákupu byl ale Neymar považován za prvotřídní hvězdu. Mělo to ovšem i tak svá ale. Nyní už spíše jeho kariéra pohasíná a je považován za poměrně křehkou postavu. V Paříži si ale i tak oddechli, vždyť hráči už navíc bude v únoru příštího roku 32 let. No, těžko říct, jak mu to v novém působišti půjde.  

Chudák z Neymara nebude

Hvězdný Brazilec vydělává hlavně na sociálních sítích, konkrétně na svých sledujících na Instagramu. Podle francouzského média Foot Mercato má fotbalista ve smlouvě klauzuli, podle níž vydělá 500 000 dolarů za každý příspěvek nebo příběh, který umístí na své sociální sítě a propaguje jím Saúdskou Arábii. Jeho plat bude navíc činit 219 milionu dolarů. Bonus za každé vítězství obdrží fotbalista ve výši 80 000 dolarů.

Obyčejným Brazilcům dolování peněz na sociálních sítích vadí

Aby ne, samotný přestup a zmíněná suma na výplatu není až tak do nebe volající. Sumy za posty na Instagramu ale ano. Takovéto rýžování peněz na vlastních fanoušcích je tristní a poukazuje na hráčovo myšlení. Je až neskutečné. Ostatně už tehdy, když prohrál velkou částku a na videu se tomu spíše smál, jasně naznačovalo, jaký asi Neymar bude. Messi měl zřejmě rozumu více.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://worldsoccertalk.com/news/neymar-to-be-paid-500k-per-social-media-post-by-saudi-arabia-20230814-WST-450018.html, https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-12408005/Saudi-Arabia-pay-Neymar-430k-Instagram-post-promoting-new-home-bonus-clauses-incredible-130m-year-contract-revealed.html, https://sportslens.com/news/neymar-to-get-massive-perks-including-private-plane-following-saudi-arabia-switch/, https://tn.nova.cz/sport/clanek/517776-mbappe-otaci-nevyloucil-podpis-smlouvy-s-psg-potesil-ho-odchod-neymara

Neymar: Náhledové foto autor Doha Stadium Plus Qatar https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neymar_-_17145642931.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.