Zlo plodí válku a měl by se stydět. Takto komentují lidé Okamurův zavádějící tweet

Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura na svém twitterovém účtu dostal od uživatelů zase doslova vyhubováno. Sice v relativně slušné formě, nicméně nejspíše zcela oprávněně. Zveřejnil totiž cenu elektřiny pro domácnosti v Evropské unii. Jeho zveřejněný screen pocházel ze zpráv CNN Prima News. To by nebylo nic až tolik špatného, nicméně šlo o meziroční změnu, kdy se srovnávalo 1. pololetí roku 2021 a 1. pololetí roku 2022. Česká republika se zvýšením 61,8 % vedla, Slovensko mělo 7,7 %, Německo 2,7 % a tak dále. Pod svůj tweet napsal, že by se mělo za předraženou elektřinu poděkovat vládě Petra Fialy.

Někteří jen vyčítali chybu

Mnozí uživatelé jen upozornili na to, že se jedná o statistiky za dané období, které jsou zcela logické a v podstatě nic na nich není. Jsou fakticky nesměrodatné. Ještě si přihodili pár narážek na sníženou inteligenci tweetující osoby. Jiní uživatelé doporučovali panu Okamurovi jinou práci než v politice. Poměrně vtipně a slušně.

Zlo plodí další zlo

Takto se také mnozí lidé vyjadřují také. Demagogii a podněcování k nenávisti ostatně nemá rád žádný slušný člověk. Proč tedy vlastně píchat do lidí ne zrovna relevantní statistikou? Protože to mnozí skutečně spolknou a volební preference populistických stran a hnutí jdou logicky nahoru.

Raději budu platit víc, ale nestanu se součástí ruské kolony

Také takto reagovali mnozí lidé. Popravdě se jim vůbec nedivím. Ano, energie jsou skutečně dražší, nicméně stále jsme součástí demokratického západního myšlení a způsobu života. A co by se samotnou situací týkajíc se energií sám pan Okamura udělal? To už se nedozvíme, zřejmě nápady nemá. Možná ho napadnou třeba v posilovně. V té se fotografuje s velkou oblibou.  

Zdroje info: https://ec.europa.eu/eurostat

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/eu-cena-elektriny-a-plynu.A221031_124539_eko-zahranicni_tbr

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/cena-elektriny-letos-v-eu-nejvice-stoupla-v-cesku-nizsi-ceny-jsou-napriklad-ve-slovinsku-1394305

Tomio Okamura: Náhledové foto: Tomio Okamura/ Twitter 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.