Zlaté MS v hokeji 2024 oživilo hospody

pivo

Zlaté tažení českých hokejistů na domácím mistrovství světa se navždy zapíše do dějin. Příběh, který se psal kolem party kapitána Romana Červenky, pomohl českému hokeji vrátit zlato po dlouhých čtrnácti letech. Že se to podařilo českému výběru na domácí půdě, činí toto zlato ještě cennějším. Týmu vedenému Radimem Rulíkem málokdo věřil, zejména po prachbídné přípravě a zveřejnění finální nominace, na kterou se snesla vlna kritiky. Radim Rulík namíchal dokonalý koktejl, do kterého přidal důležité ingredience na závěr, když povolal klíčové hráče z NHL. Zlatý úspěch neměl pouze pozitivní dopad na český hokej a radost fanoušků. Pozitivním způsobem se projevil také na chodu hospod, barů a restaurací, jež zažily doslova žně.

Malé Nagano

Již od začátku bylo jasné, že lidé budou mít zvýšený zájem navštěvovat hospody, bary a restaurace, aby mohli podporovat české hokejisty. Největší zájem byl logicky až o vyřazovací část, kdy tržby překonaly průměrnou částku o více než 100 %. Zlaté finále mělo zlatý dopad i na podniky, ve kterých se fandilo. Většina těchto podniků zaznamenala tržby v řádech stovek procent. Nejvíce však ožily venkovské hospody, které bojují s nižší poptávkou vinou zdražení piva a dalších nápojů.

Uspějí čeští fotbalisté?

Hospodští si mohou mnout ruce, protože na obou velkých sportovních akcích startují české týmy. Prvním případem byl zlatý důl, když domácí hokejisté zvítězili na domácím turnaji. Nyní je na řadě česká fotbalová reprezentace na EURO 2024. Ta se zatím trápí – po velmi defenzivním a pasivním zápase proti Portugalcům byla kousek od bodového zisku. Ve druhém zápase s Gruzií byla sice lepším týmem, ale naprosto impotentní ve finální fázi. V zítřejším zápase proti Turecku půjde o všechno. Dá se očekávat, že právě tento den může českým hospodám opět zvýšit tržby. Pokud by totiž český tým postoupil, měli by fanoušci důvod k oslavě. Jedinou nevýhodou je, že se utkání hraje ve 21:00 a další den lidé vstávají do práce.

Pokud by se českým fotbalistům podařilo postoupit, jeho další zápas by se bohužel opět odehrál ve všední večer. Přesto fotbaloví nadšenci chodí do hospod sledovat i ostatní zápasy, které jsou divácky atraktivní. Z krátkodobého hlediska je tedy skvělé, že restaurační podniky profitují, ale bohužel, ani tato mistrovství nezabrání některým podnikům od nevyhnutelného zavření.

Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/cesko-mistrovstvi-sveta-v-hokeji-fotbalove-euro-2024-spotreba-piva.html, Autor

Náhledové foto: Unsplash