Životní pojištění může krýt i bolest zad

Bolest zad

Bolest zad je civilizační chorobou se vším všudy a negativním fenoménem dnešní doby. Většími či menšími problémy se zády trpí plných 80 procent naší dospělé populace. Bolest zad navíc není jen nepříjemná, ve skutečnosti může způsobit skutečné problémy. Vzhledem k širokému spektru potenciálních problémů se zády bývá problémem jejich prokazování v případě, že je budete hlásit coby pojistnou událost. Záda jsou dokonce z mnoha pojištění explicitně vyjmuta. Existují ale i pojištění, které bolesti zad jako pojistnou událost akceptují.

Proč řešit bolesti zad

Bolest zad dokáže v případě, že přesáhne určitou míru, skutečně významně ovlivnit osobní i pracovní život. Za bolestí zad stojí většinou příčiny jako je sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, stres apod. Z toho také plyne prevence, je zkrátka potřeba více se hýbat a žít celkově zdravěji. To se ale snadněji řekne než udělá. Navíc, pokud již bolesti udeří, bývá na prevenci pozdě.

Bolavá záda mohou znamenat dlouhou pracovní neschopnost. To je problém, neboť pokud pojišťovna tuto souvislost neuznává, člověku hrozí, že se najednou ocitne bez prostředků.

Bolest zad a životní pojištění

Naštěstí ale existují i pojišťovny, které se k bolesti zad staví čelem. Svým klientům nabízejí programy, skrze které mohou např. čerpat příspěvky na terapii u odborníků, ke kterým je s bolestí zad odešle obvodní lékař. V některých případech poskytují také bonusy za to, že sportují a žijí zdravým životním stylem.

Nejzajímavější a potenciálně nejužitečnější ale je, pokud pojišťovna zkrátka uznává bolesti zad a nezahrnuje je do výluk z plnění v případě pojistných událostí. To může člověku, který kvůli zádům zůstane v pracovní neschopnosti třeba 2-3 měsíce, ušetřit opravdu hodně problémů.

I když vás zatím záda netrápí, vezměte při výběru životního pojištění tuto možnost v potaz. Šance, že se zařadíte mezi 80 procent populace je totiž poměrně velká.

Bolest zad: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.