Železného mediální výstup: Stydět by se měl jak on, tak městská policie

Přechod

Je až pozoruhodné, jak dokáže jedna jediná mediální kauza hýbat veřejným míněním. Ta s moderátorem České televize Jakubem Železným to zvládla dokonale. V podstatě se utvořily dva tábory. Jeden je na straně redaktora s tím, že městská policie zbytečně celou kauzu bulvarizovala. Druhý na straně městské policie s tím, že takovéto arogantní chování nemůže být jen tak přehlíženo. Na obou verzích samozřejmě něco bude.

Ztělesněná arogance

Začneme táborem, který se jasně vymezuje vůči aroganci známé osobnosti. Ano, Železný zaparkoval tam, kde neměl. Jeho slovní formulace poté, co mu přišel domluvit strážník, jsou fakticky neomluvitelné a nemusel by se za ně stydět ani nadčlověk. Kdyby se jednalo o normálního smrtelníka, postupovali by strážnici stejně? Pokud ano, není co řešit. Jestliže by byl arogantní i někdo jiný, nejspíše by u domluvy neskončilo. Fakt, že byl pan Železný ve fatální situaci, ho nijak výrazně neomlouvá. Možná, kdyby něco takového strážníkům naznačil, situace by se vyvíjela jinak. Já osobně bych si byl vědomý své viny, sklapl bych podpatky, nechal si domluvit a odjel. Takto se ještě více přilévá olej do ohně. Bohužel. I z tohoto mohla vzniknout ona medializace.

Očividně sestříhané video

Za tuto skutečnost by se měla nepochybně stydět městská policie. Pokud už se muselo video dostat na veřejnost, o čemž lze s jistotou pochybovat, mělo být v autentické plné verzi. Nemělo se určitě jednat o sestříhané záběry, které pak nemohou vypovídat nic o tom, co se přesně stalo. Video se tak stalo bulvárním virálem, jehož cílem bylo nejspíše dehonestovat známou osobu. Bohužel. Některá média dnes bohužel žádnou morálku neřeší. Hlavní je zisk.

Jsem známý, jsem na očích

Tuto skutečnost si pochopitelně musí mediálně známé osobnosti uvědomit, jinak mají smůlu. Vždyť novináři se budou hnát za tím, aby někoho známého vyfotografovali nahého, opilého, zfetovaného nebo v nějaké trapné situaci. O to horší je fakt, že mnozí z nás jsou lačnými konzumenty takovýchto informací.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-byl-jsem-ve-fatalni-zivotni-situaci-rika-zelezny-o-incidentu-se-straznikem-228160    

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.