Zelený Netflix jde do uhlíkové neutrality: Tak trochu pokrytectví

Televize

Kdo by neznal americkou streamovací společnost Netflix? V současné době asi každý. Vždyť času ke sledování různých filmů a seriálů je opravdu dost. Pokud na to máte a hodláte do takovéto kratochvíle investovat, můžete se zabavit na dlouhé hodiny. Netflix navíc nyní přišel s tím, že dosáhne uhlíkové neutrality. Údajně půjde do výrazného omezení natáčení filmů a seriálů. Vždyť právě při těchto činnostech dochází k nejvyšší produkci emisí. Že by si Netflix sáhl na nos?

Skvělá idea, ale skutečnost je odlišná

Rozhodnutí Netflixu je bezesporu chvályhodné, o tom žádná. Jestliže se nějaká soukromá společnost rozhodne, že půjde zelenou cestou, nelze než ji opěvovat. Netflix rozhodně není společností, která dlouhou dobu vyrábí nějaký produkt a začne to dělat ekologičtěji. Společnost vznikla v roce 1997 a nejprve poskytovala filmy na DVD nosičích. Se streamováním filmů začala v roce 2009.Vlastní tvorbu rozjel Netflix v roce 2018, historický snímek král psanec vydělal přes 120 milionů dolarů. Tento a další zisky přinesly společnosti miliardy dolarů.

Televize

Foto: Pixabay

Rychlé prozření

Člověk by si řekl, že najednou to půjde zeleně. Až po dlouhé době, kdy to tak nějak nešlo a potřebovalo se hlavně vydělávat. nyní se tedy situace mění. Není to proto, že tak činí i mnohé další firmy? Dost možná se jedná o marketingovou strategii a nic jiného. Vždyť Netflix disponuje doslova armádou předplatitelů.

Předplatné se těžko zlevní

Co by se stalo, kdyby předplatitelů masivně ubylo? Šel by Netflix do zeleného statusu? S tím moc počítat určitě nemůžeme, ba naopak. Nyní se jen těžko dočkáme toho, že by se služby zlevnily. Nuž, je volbou každého předplatitele, jestli do toho půjde, ať už je Netflix zelený, nebo nikoli.  

Zdroj informací: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768692

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.