Že není vhodná doba na investice do nemovitosti? Neplatí to všude

Nemovitost

Vysoká inflace a celková ekonomická i společenská nejistota obvykle nutí lidi k investování volných prostředků do produktů slibujících dostatečné zhodnocení i solidní míru jistoty. Mezi takové investice vždy patřily i nákupy nemovitostí na pronájem. S tím, jak jejich ceny začaly klesat, mohlo by se zdát, že přestávají být z tohoto pohledu zajímavé. Neplatí to však obecně a chytrá investice do nemovitosti může být naopak tou nejlepší možnou volbou.

Kouzlo Moravskoslezského kraje

Podrobná analýza trhu s bydlením ukazuje, že Moravskoslezský kraj je v současné době ideální pro investiční nákup nemovitostí. Vysvětlení nabízí trendy v cenách nemovitostí i v cenách pronájmů v kombinaci s vývojem celkového stavu ekonomiky.

Byty ve městech Moravskoslezského kraje jako je Ostrava, Karviná, Opava nebo Bruntál jsou levnější než v Praze, Brně nebo Olomouci, přitom se ale jejich cena dlouhodobě zvyšuje a všechna tato města lákají díky ekonomickému rozvoji celého kraje stále více nových obyvatel, jejichž kupní síla navíc neustále roste. Dokládá to i fakt, že např. Bruntál v poslední době vůbec nezažil na rozdíl od mnoha jiných měst pád ceny nemovitostí.

NemovitostFoto: investicedonemovitostimsk.cz

Návratnost investice

Pustíme-li se do srovnání s Prahou nebo Brnem, zjistíme, že díky nižším pořizovacím cenám nemovitostí a dlouhodobému růstovému trendu je návratnost investice do nemovitosti v Moravskoslezském kraji až o 5 let kratší a činí v průměru 21-25 let. Počítat je ale třeba také s nárůstem hodnoty nemovitosti v čase. Pokud k výnosu z pronájmu přičteme i tento aspekt, dostaneme se na návratnost cca 15 až 16%, čili 6 až 7 let.

Každou velkou investici, kterou ta do nemovitostí rozhodně je, je třeba posuzovat podle skutečně hluboké analýzy. Ta nám v případě Moravskoslezského kraje dává radu popsanou v předchozích odstavcích: investice do nemovitostí se zde rozhodně vyplatí.

MBREFoto: investicedonemovitostimsk.cz

Když investovat, tak se spolehlivým partnerem

Bylo by také velkou chybou zahodit investiční příležitost jako je tato jen proto, že investor Moravskoslezský kraj nezná a není si proto nákupem jistý. Společnost MBRE Investiční nemovitosti představuje spolehlivého partnera pro každého investora, který se v kraji rozhodne investovat.

MBRE Investiční nemovitosti nabízí dokonalou znalost realitního trhu v regionu, stoprocentní spolehlivost i zprostředkování vlastní koupě a následného pronájmu. Vše lze navíc vyřídit z pohodlí domova. Pokud tak hledáte zajímavé možnosti investic, zkuste se detailně podívat i na možnosti investiční koupě nemovitostí v Moravskoslezském kraji.

Náhledové foto: investicedonemovitostimsk.cz

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.