Zákusek za 189 korun? Pro běžné lidi zřejmě nepředstavitelné

Zákusek

Dali byste si nějaký dobrý zákusek? Jasně, proč ne? Do cukrárny může vyrazit každý z nás. Jen je třeba na takový dobrý dortík, větrník nebo laskonku mít. Ceny v cukrárnách se značně liší. Zatímco v některých je možné sehnat třeba takový větrník bez problémů pod 50 korun, v jiných stojí klidně i kolem 100 korun. Jak je to možné a jaké ceny jsou adekvátní? Zajímavý názor vyslovila známá cukrářka Iveta Fabešová pro server Seznam Zprávy, v němž tvrdila, že se jí nezdá 189 korun za zákusek hodně. Běžní lidé si ale zákusky za tuto cenu kupovat určitě pravidelně nebudou.

Za kvalitu se platí

Nepochybně. Mediálně známá a slavná cukrářka to určitě myslí dobře. Pokud chcete kvalitní zákusek, musíte za něj zaplatit. Peníze vkládáte do jakostních surovin a skvělé práce cukráře. Jestliže je poptávka, nepochybně dokáže solidně pokrýt nabídku. I proto má ve své cukrárně Fabešová plno. Za výrobou cukrárenských výrobků stojí spousta práce a umu. Pokud by ovšem neměla jméno a vlastnila cukrárnu někde v menším městě, nepochybně by byla situace odlišná. Na kdyby se ale naštěstí nehraje. Pokud na to máte, také si koupíte značkové auto, dáte si skvělý pokrm nebo využijete drahých wellness služeb a podobně.  

Obyčejní lidé si to nemohou dovolit

Pokud by si průměrně vydělávající člověk dopřával takto drahé zákusky, nejspíše by mu nezbylo na mnohem důležitější věci pro život. I proto se lidé uchylují k nakupování levnějších zákusků, jež pochopitelně nejsou vyrobené z oněch nejkvalitnějších surovin. Vanilku třeba některé zákusky vůbec neviděly. A takto bychom mohli pokračovat dál. Úhel pohledu je pro každého člověka na zákusek za 189 korun odlišný. Když na to člověk nemá, prostě si takovou dobrotu nedopřeje.

Platíte za značku

Další důležité sdělení. Zatímco vysoce kvalitní zákusek může vyrobit i neznámý cukrář za méně peněz, Iveta Fabešová je podobně jako Zdeněk Pohlreich a jiní značkou. Kupujete-li si Adidas, Nike nebo jiné oblečení či obuv, je jasné, že přeplácíte právě kvůli logu daného výrobce. Takto je třeba brát situaci i v oblasti cukrářství.

Nenávistných komentářů je více než dost

Komentářová jímka se opět naplňuje i pod zmiňovaným článkem, v němž se Fabešová vyjadřuje. Závist i nenávist jsou tady znát. K člověku, který něco dokázal a umí. Proč? Nepochopitelné. Když na to nemám, tak si to jednoduše nedám. A to já sám zákusky vůbec nemusím.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-zakusek-za-189-korun-mne-to-neprijde-moc-rika-iveta-fabesova-219590

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.