České dráhy nechají cestující hodnotit své vlaky

vlak

České dráhy, které nyní spustily ve své aplikaci Můj vlak recenze vlaků, chtějí zkvalitnit s pomocí cestujících především služby ve svých soupravách. Cestující tak budou moci pomocí aplikace Můj vlak zadávat do systému počet hvězd podle toho, jak byli se svojí cestou spokojeni.

Nové hodnocení spojů

Hodnotit služby tak budou cestující moci podle počtu hvězdiček v aplikaci Můj vlak. Výsledky budou průběžně vyhodnocované a podle nich se bude moci systém Českých drah snáze orientovat a rychle reagovat na případné problémy. Další motivací pro zavedení hodnocení je také snaha o to, aby si co nejvíce lidí kupovalo jízdenky online.

Počet lidí, kteří si online tikety kupují, ale již nyní rychle přibývá a zájem o ně je poměrně vysoký. Aplikaci Můj vlak má v současné době staženou asi milion uživatelů. Skrze ní se dokonce prodává podstatná část jízdenek prodaných online. Zbytek připadá na aplikaci One Ticket a lokální krajské systémy. Celkem se dnes online prodá asi 40 procent jízdenek s tím, že o rok dříve to bylo o deset procent méně.

Aplikace Můj vlak je uživateli už dlouhodobě velmi dobře hodnocená a je samozřejmě dobře, že jí České dráhy dále rozvíjejí. Větší zastoupení online prodejů umožní dopravci lepší plánování. Změn na dráze bude ale více, všechny by měly směřovat k vyšší zákaznické spokojenosti.

vlak

Foto: Pixabay

Ještě lepší České dráhy

Významných změn by měl doznat i model vyhodnocující počet zpožděných vlaků, a především jeho propojení s vyplácením odměn zaměstnancům. Pokud bude vina za zpoždění na straně strojvůdce, automaticky se to projeví na výši jeho odměn. Jedná se o součást trendu, který silněji propojuje odměny zaměstnanců s jejich pracovními výkony.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ceske-drahy-odbaveni-recenze.A221116_135345_eko-doprava_cfr

https://www.cd.cz/typy-jizdenek/jak-koupit-jizdenku/-26327/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.