Základy financování podniku: Proniknete do základních pojmů

Základy financí ovlivňují jak firemní, tak osobní finance. Slovo „finance“ obvykle znamená „řízení velkých objemů peněz, zejména vládou nebo velkými společnostmi“. Ale to je jen základní definice. Podívejme se nejprve na to, co finance zahrnují, když se používají ve firemním světě.

Obecné souvislosti

Finance nejsou omezeny na společnosti nebo vlády. Každá domácnost musí řídit své finance, což znamená, že musí brát v úvahu náklady, musí vědět, odkud peníze pochází a kolik utrácí. Měli by také vědět, jaká aktiva vytvořili. Obecně se to nazývá finanční řízení. Podnikové finance se skládají ze dvou dalších segmentů – kapitálových trhů a investic. Finanční řízení je rozhodování o tom, jaká aktiva budovat, jak financovat nákup těchto aktiv. Zahrnuje také řízení fungování společnosti s cílem maximalizovat její hodnotu.

Kapitálové trhy

Kapitálové trhy, v tomto případě to znamená prostor, kde se rozhoduje o úrokových sazbách a cenách akcií a dluhopisů. Kapitálové trhy jsou také o znalostech těch, kteří mají peníze na investice – jako jsou banky, investiční instituce, podílové fondy, pojišťovny a burzovní makléři. Dalším důležitým segmentem je studium společností, které mohou požadovat finanční prostředky pro různé účely a zájem, který je ochoten za tento kapitál zaplatit. Pak existují vládní subjekty jako Federální rezervní systém, který řídí banky, a SEC, která reguluje prodej a nákup akcií a dluhopisů.

Studium investic

Studium investic znamená studium akcií a dluhopisů a způsob, jakým by měly být kombinovány pro investice, aby byly pro společnost ziskové. Zahrnuje také pečlivé sledování akciových trhů za účelem studia pohybu akcií a dluhopisů. Ačkoli jsou to tři větve, studium jednoho je neúplné bez studia dalších dvou. Každý kdo chce financím porozumět se musí věnovat všem třem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *