Zabalte to do obálky

Obálky

Balíte výhradně do kartonových krabic? Zkuste to jinak – balte do obálek. Je to praktické, ekonomické i ekologické.

Balíš? Balím! Dnes prostě balí každý. Zejména ten, kdo prodává přes e-shop. Nemít e-shop se již nejenže nenosí, ale okrádáme se jako obchodníci o příjmy. V České republice je aktuálně kolem 51 000 e-shopů, do konce roku jich bude pravděpodobně více než 52 500. Meziročně obrat české e-commerce poskočil o 14 % a na konci roku by měl dosáhnout 222 786 000 000 Kč. Na celkovém maloobchodním obratu se podílí e-commerce 13,5 %, což představuje meziroční nárůst o 2,3 %. (Zdroj: projekt Česká ecommerce.cz) Umíte si představit to množství balíků, které se dnes a denně posílá? A ruku na srdce, kolik v těch vašich tvoří pouhá výplň, a ne zaslané zboží?

Optimalizujte své zásilky

Zmenšit zásilku znamená ušetřit. Neplaťte zbytečně za velké krabice, výplně proti poškození produktu a nenechte zásilkové firmy přepravovat vzduch. Balík, který zbytečně vytíží přepravce, je nejen dražší, ale též nešetrný k přírodě. Obaly Kredo mají řešení pro optimalizaci vašich balíků. Ať již jde o poštovní krabice se speciálními vlastnostmi – výškově nastavitelné, v optimalizovaných rozměrech, rychlouzavírací, ReturnBoxy či třeba krabice na knihy, nebo další typy obalů. Ne vždy jsou totiž kartové obaly nutností. Mnoho zásilek stejně bezpečně zákazníkovi dopravíte i v ještě menších obalech. Využijte obálky – kartonové, plastové i bublinkové.

S čím do obálky?

Podívejme se ještě na sortiment, který převládá v e-shopech. 19 % e-shopů je z oblasti oblečení a doplňků. Jde o ideální sortiment pro posílání v obálkách. I velké firmy již přešly na plastové obálky a následovat by je měly i ty menší. Řadu citlivějších doplňků, například bižuterii, ochrání při přepravě bublinkové obálky.

Do obálek však zabalíte i některé zboží pro dům a zahradu (na tento sortiment je zaměřeno 13 % e-shopů), vybrané potraviny (8 % e-shopů), dětské zboží (6 % e-shopů) či elektroniku (5 % e-shopů). V kartonových obálkách přepravíte například různé tenčí knížky, book aktivity pro děti, pracovní sešity, ale i tričko na míru s vlastním potiskem, kalendáře a další boží. Kartonové obálky lze dnes navíc pořídit i jako ekologičtější alternativu bublinkových obálek. Podívejte se na protinárazové papírové obálky.

Kartonová obálka

Foto: Obalykredo.cz

Jak využít protinárazové papírové obálky?

Pojďte se podívat doslova do střev papírové protinárazové obálce. Tato poštovní obálka je plnohodnotnou alternativou bublinkové obálky, je však ekologičtější a více koresponduje s filozofií trvalé udržitelnosti. Navíc je díky kraftovému papíru velice estetickou, a tak potěší i ty obchodníky, kteří si potrpí na poněkud kreativnějším balení. Na obálku lze aplikovat třeba efektní firemní promo razítko, poděkování za nákup či motto firmy. Estetický dojem z obálky bude dokonalý. Přitom díky implementované výplni bude zboží i bezpečně doručeno.

Co nahradilo klasické plastové bublinky plněné vzduchem? V protinárazové papírové obálce žádný plast nenajdete. Vnitřní výstelka je z papíru řezaného jako plástev. Jelikož jde o 100% papírovou obálku, je i 100% recyklovatelnou. Materiál je též 100% biologicky odbouratelným.

Použitý kraftový papír má přitom mimořádnou pevnost. Obsahuje minimálně 80 % čerstvé vlákniny, která má delší vlákna než recyklovaný papír. To dává této obálce stabilitu, pevnost a odolnost i při nárazu. S obálkami se vám bude navíc skvěle pracovat. Jsou opatřeny bezpečně lepicím proužkem pro rychlé a snadné uzavření obálky. Obaly Kredo nabízí tento typ obálky hned ve třech velikostech.

Usnadněte zákazníkům odnesení zásilky domů

Vyhovuje vám spíše plastová obálka? Zvolit můžete i plastovou obálku s uchem. Její výhodou je, že je připravena k tomu, aby si zákazník doručené zboží v této obálce, či chcete-li tašce, snadno odnesl. Ucho je dostatečně pevné a obálka se nabízí ve čtyřech rozměrech. Ideální je například na již zmiňované oblečení.

TIP: Přichází Vánoce, kdy je nápor v e-shopech jednoznačně největší. Zjednodušte si práci s balením a snižte náklady na zasílaní. Svým dílkem přispějte i k udržitelnosti. Stále máte čas zásobit se praktickými obálkami. Obaly Kredo vám nabídnou všechny alternativy balení pro vaše zásilky.

Náhledové foto: Obalykredo.cz

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.