YouTube chce donutit lidi k předplatnému. Bude více reklam

youtube

Deset po sobě jdoucích nevyhnutelně otravných reklam: i to plánuje v současné době video gigant YouTube. S reklamami se setkáte téměř u všech videí, i tam, kde tvůrci videí monetizaci a žádné reklamy nechtějí. Nejde o novou věc, děsí ale oznámený rozsah.

Deset reklam? A není to málo?

Otravné a zdlouhavé promítání reklam u všech videí a v míře větší než doposud se dost možná stane realitou. Divák si tak tímto martyriem a zkouškou trpělivosti bude muset pokaždé projít. Jak se zdá, Google hledá způsob, jak lidi přesvědčit o předplacení služby YouTube Premium, která bude samozřejmě bez reklam.

Nebude to ale vůbec levné, pro šestičlennou rodinu vyjde služba až na 269 Kč. Tarif Premium bude možné platit současně i individuálně, konkrétně za 179 Kč. Je pravdou, že studenti ho budou mít o něco levnější, vyjde je asi na 109 Kč za měsíc. Model, kdy je obsah nabízen zdarma s reklamou nebo za peníze bez ní je samozřejmě zcela běžný, uživatele ale vyděsily informace o tom, že reklam před videem má být až deset.

youtube

Foto: Pixabay

Testování v plném proudu

Reklam nicméně nemusí být nutně vždy deset, je to jen maximální počet, který se může před konkrétním shlédnutím objevit. Google v současné době testuje tento přístup u vybrané skupiny uživatelů. Testování zatím probíhá u aplikací pro chytré televizory.

Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/youtube-testuje-novinku-ale-nebude-se-vam-libit-pred-videem-bude-az-10-nepreskocitelnych-reklam/sc-3-a-218484/default.aspx

 https://www.technobaboy.com/2022/09/16/youtube-is-testing-5-ads-before-a-video-plays/

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.