Vyšší limity povinného ručení nabízí zajímavá pojištění

Povinné ručení

Díky stále vyšším limitům při újmách na zdraví i majetku není neobvyklé, že limit povinného ručení na plnění zkrátka nestačí. Je proto na místě uvažovat o takových pojištění, která nezůstávají u zákonem daných limitů a nabízí limity vyšší. Právě tato volba může člověku ušetřit opravdu velké množství peněz.

Co jsou limity a proč jsou důležité?

Limit pojistného plnění u povinného ručení je maximální částka, kterou v případě pojistné události vyplatí pojišťovna té osobě, které vznikla škoda, ať už na majetku nebo zdraví, při nehodě, kterou způsobíte svým vozidlem. Uzavření povinného ručení je zákonnou povinností a její nesplnění může vést k pokutám.

Samozřejmě platí, že pokud způsobíte škody vyšší, než je zmíněné maximální plnění, doplacení rozdílu bude na vás. A může jít o velký rozdíl. Vždy totiž nejde jen o pomačkané plechy. Způsobíte-li převržení kamionu převážejícího cenné zboží, anebo způsobíte řetězovou nehodu, miliony budou naskakovat velmi rychle.

Čím vyšší, tím lepší

Základní zákonem dané limity jsou 35 milionů korun pro újmu na zdraví a stejná částka pro škody na majetku. Právě v tomto případě jde o částku, kterou se vyplatí prostřednictvím některého zajímavého pojištění navýšit. Typickými jsou nabídky s plněním 70 milionů (jak pro újmu na zdraví, tak pro škody na majetku), 100 milionů a v některých případech i 200 či 250 milionů.

Jaké povinné ručení zvolit?

Poskytovatelů povinného ručení je na trhu samozřejmě celá řada. Vybírat konkrétní povinné ručení je tak rozhodně z čeho. Parametry, podle kterých se lze rozhodovat jsou především následující: zmíněná výše limitů, nabídka doplňkových pojištění a samozřejmě cena.

Zdroj obrázku: rixo.cz

Dobrou zprávou je, že podstatného navýšení limitů je většinou možné dosáhnout za příplatek v řádu nižších stokorun, což se rozhodně vyplatí. Co se doplňkových pojištění týče, asistenční služby, pojištění skel či úrazové pojištění jsou poměrně běžné, řada pojišťoven ale nabízí i poškození vozidla zvířetem, živelní pojištění či pojištění krádeže, většinou navíc za velmi přijatelné ceny. Porovnat si pojištění můžete zdarma online zde.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.