Jak pořídit fotografie, které přitáhnou pozornost kupujících

Fotografie

Pokud chcete svoji nemovitost prodat za co nejlepší cenu a co nejrychleji, musíte oslovit co nejvíce potenciálních zájemců, kteří budou danou cenu ochotni zaplatit. Abyste přitáhli jejich pozornost, potřebujete především krásné fotografie. Jak na ně vám poradíme v našem článku.  

Nejlepší fotky jsou od profesionálů

Profesionální makléři či realitní kanceláře vždy spolupracují s profesionálními fotografy, kteří mají s nafocením realit zkušenosti. Zkušený fotograf ví, jak ideálně  každou místnost vyfotit, umí pracovat se světlem, nastaví správně fotoaparát, poradí si s vícenásobnou expozicí a v neposlední řadě je vybaven potřebnou technikou (kvalitní fotoaparát, širokoúhlý objektiv, stativ, blesk či světla). Fotografie vám následně ještě upraví v grafickém programu tak, aby vypadaly perfektně.

Základní pravidla pro nafocení dobrých amatérských fotografií

Pokud s makléřem nespolupracujete a rozhodnete se nafotit nemovitost sami, měli byste dodržet základní pravidla focení realit:

Nejdříve proveďte homestaging

Na každé focení je byt či dům nutné napřed připravit. Vaším cílem je, aby nemovitost vypadala co nejsvětleji, nejprostorněji a nejútulněji a zájemce si dokázal představit, jak příjemné by v ní bylo bydlet. Tento proces se nazývá homestaging a více se o něm dočtete v našem článku Homestaging aneb jak udělat nemovitost atraktivnější

Nefoťte obyčejným mobilem, fotky dělejte pouze na šířku a s dobrým světlem

Základem kvalitní fotografie je širokoúhlý objektiv. Rozhodně se nesnažte fotit na běžný mobilní telefon. Pokud nemáte profesionální fotoaparát, použijte dobrý mobilní telefon, jehož fotoaparát takovýto objektiv má.  Všechny místnosti vyfoťte na šířku. Zachytíte tak větší prostor a fotky se budou lépe upravovat. Pokoj rozdělte na více částí, nesnažte se ho vyfotit celý na jednu fotku. Budete – li fotit rohy místo zdí, navodíte dojem vzdušnosti a místnost bude vypadat prostornější.

Fotografie

Zdroj fotografie: depositphotos.com

Světlo hraje u fotek nejdůležitější roli. Tmavé, rozmazané či přesvětlené fotky nikoho nenadchnou. Rozsviťte světla, odhrňte závěsy, čím více světla, tím lépe. Nefoťte proti světlu, ale se světlem v zádech.

Vyfoťte všechny pokoje, společné prostory či okolí domu

Při focení nafoťte opravdu všechno, zájemci si rádi prohlédnou co nejvíce detailů a vy si ušetříte spoustu dotazů či zbytečné prohlídky. Z fotek pak vyberte tu nejlepší fotografii, která bude v inzerátu plnit roli hlavní fotky. Musí být něčím jedinečná, protože jejím úkolem bude přitáhnout okamžitou pozornost. 

Dolaďte fotky v počítači 

Fotky je po nafocení potřeba ještě upravit v některém editovacím programu. Dnes existuje spousta možností, jak fotky upravit pomocí různých filtrů a stylů. Samozřejmě je potřeba upravovat s mírou, aby fotky zůstaly vkusné a vystihovaly skutečnost.

Zdroj náhledového fotografie: depositphotos.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.