Výrobci hraček se stále častěji zaměřují na dospělé

lego

Hračkářství byla vždy určena především dětem. I dnes se tak samozřejmě prezentují, přesto je ale cítit, že podoba byznysu s hračkami se v poslední době mění. Hračkářství totiž dnes navštěvují ve stále větší míře dospělí, kteří neshánějí hračky pro své ratolesti, nýbrž pro sebe.

Seznamte se s „kidults“

Mluvíme-li o dospělých, kteří svými nákupy drží hračkářský sektor z nezanedbatelné části nad vodou, mluvíme o tzv. kidults. Tento pojem vznikl spojením slov kids a adults, tedy děti a dospělí. Oficiální český překlad prozatím není a vlastně jej ani nepotřebujeme, mnohem důležitější je vědět, co se pod tímto pojmem skrývá.

Typický „kidult“ je muž ve věku od 20 to 35 let, který nejčastěji investuje do stavebnic typu LEGO nebo třeba akčních figurek s licencí Star Wars, Marvel apod. I když by se mohlo zdát, že jde o jakýsi okrajový segment, opak je pravdou. Kidults totiž tvoří celou třetinu trhu.

Marvel

Foto: Pixabay

Hračky jako investice

Pokud někoho napadlo, že vlastně nejde o nic nového, neboť dospělí si přece hráli rádi vždy, má naprostou pravdu. Fakt, že otcové často kupovali autodráhy a další hračky pro sebe stejně jako pro své potomky, je známou věcí. Rozdíl je ale v definici společenského normálu.

To, co by dříve dělalo z člověka infantilního podivína je dnes společensky přijímáno bez sebemenších problémů. Výrobci hraček si to dobře uvědomují a vytvářejí celé produktové řady určené čistě pro dospělé. Není divu, neboť někteří sběratelé jsou za hračky ochotni utrácet opravdu obrovské množství peněz a vytvářet sbírky v milionové hodnotě.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/dospeli-kupuji-hracky-cim-dal-casteji-pro-sebe-hrackarsky-prumysl-tak-drzi-nad-vodou-1395669

https://www.cnbc.com/2022/12/19/kidults-biggest-sales-driver-toy-industry.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.