Vyplatí se investovat do šperků?

Investiční klenoty

Peníze, okolo nich se točí tolik krvelačných konfliktů, že je ani nespočítáme. Bohatí chtějí být ještě více bohatými a chudí si přejí, aby měli více peněz, aby mohli alespoň zabezpečit své rodiny. Peníze ani nejsou reálným platidlem. Lidem před tisíci lety šlo o hromadění zlata, stříbra, šperků a podobných investičních předmětů. Proč tedy i vy nepřemýšlíte o zhodnocení svých financí?

Dlouholetá tradice v investování do investičních kovů

Investování peněz do zlata a stříbra je možné už velmi dlouho. Zlatem se dnes sice neplatí, ale jako jediné si drží svou hodnotu. Peníze jako takové ztrácí svou hodnotu a banky si je tisknou samy a ve velkém. A pokud dojde k úplnému selhání klasického peněžního systému, jaký známe dnes, zlato a stříbro je jedinou jistotou a vlastnictví třeba takových diamantových prstenů vás zachrání.

Lidé již v minulosti pochopili sílu zlata, stříbra, platiny a jim podobných. Zlato vždy bylo zpracováváno do různých forem, s nimiž bylo možné platit. Vzhledem k tomu, že tento systém fungoval, byly celosvětově rozšířeny mince. Jenže tento systém umožnil rozdělit dvě vrstvy lidí – bohaté a chudé. Střední třída, kterou známe dnes, nikdy neexistovala a existovat ani neměla.

Proč byste i vy měli investovat nejen do zlata

Než začnete do něčeho investovat, rozmyslete se, do čeho peníze vložíte. Lidé hodně investují i do diamantových šperků, diamantových prstenů, řetízků z platiny, prstenů ze stříbra, sběratelských mincí ze zlata a stříbra a tak dále…

Proč investovat do těchto kovů?

  • Předchází ztrátě i tehdy, když se trh hroutí – zajistí vás při společenské nestabilitě a v průběhu let se zhodnocují.
  • Vývoj ceny není ovlivňován přímo dluhopisy, akciemi, cenami nemovitostí a dalšími aktivy.
  • Jejich hodnotou nehne ani inflace – cena těchto drahých kovů má velkou tendenci stoupat, proto často zvyšuje hodnotu vložených financí.
  • Tyto předměty se snadno přenášejí, a protože jsou uznané na celém světě, zaplatíte jimi kdekoliv.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.