exekuce

Výpis exekucí umožňuje zkontrolovat nejen vás a vaše blízké

Víte, kolika lidem už se stalo, že skončili v exekuci, aniž by o tom věděli? Nezaplacená pokuta za parkování nebo faktura za telefon může snadno přerůst ve velký problém, a vy o něm ani nemusíte mít tušení, dokud vám exekutor nezablokuje účty.

Člověka běžně nenapadne pídit se po tom, zda je na něj uvalena nějaká exekuce, když nic takového neočekává. Většina lidí by ani nevěděla, kde tuto informaci hledat. Jste-li na tom stejně, bude vás zajímat portál Kontrolaexekuce.cz.

Podívejte se na oficiální informace pohodlně online

Oficiální exekuční databázi vede a spravuje Exekutorská komora ČR. Právě v této databázi najdete veškeré podrobnosti o exekucích, jejich výši, příslušném exekutorovi apod. Jenže jak se k ní dostat?

Portál Kontrolaexekuce.cz nabízí velmi snadný náhled do registru exekucí. Stačí zadat jméno a příjmení + datum narození, případně IČO a zaplatit poplatek. Nahlédnutí do exekuční databáze je totiž zpoplatněno na základy vyhlášky Ministerstva spravedlnosti ČR.

Kontrola exekucí je okamžitá, výsledek vám přijde e-mailem ihned po zaplacení – pokud platíte kartou, je to ihned, jestliže bankovním převodem, může zde být zpoždění až dva dny podle toho, jak rychle bude platba připsána.

Prověřte si sebe, své blízké i své zákazníky

Jednoduše a rychle si takto můžete prověřit prakticky kohokoliv – sami sebe, svou rodinu, ale i cizí osoby, pokud znáte jejich datum narození, nebo firmy, víte-li jejich IČO. Máte tedy možnost podívat se, jestli váš budoucí nájemce nemá finanční potíže, zda ten nadějný kupující vašeho automobilu není v exekuci, případně jak je na tom ten budoucí slibný zákazník.

Jak si počínat, pokud jste v exekuci?

Pomohl vám registr exekuce odhalit exekuci na vaše jméno nebo jméno někoho z vašich blízkých? Pak se co nejrychleji obraťte na uvedeného exekutora, zjistěte, o co jde, a začněte s ním problém řešit.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *