Půjčky

Běžný účet zdarma? U každé instituce to má nějaký háček

Bez bankovního konta se dnes v podstatě neobejdeme. Ať už je situace jakákoli, běžný účet prostě potřebujeme pro standardní finanční komunikaci s bankou, zaměstnavatelem nebo kýmkoli jiným. Založit si osobní účet lze u mnoha různých bankovních společností. Mnohé nabízejí poměrně výhodné podmínky. Typický je třeba takový běžný účet zdarma. Služba, jež je na první pohled velmi lákavá. Většinou ovšem tak úplně zadarmo není. Skýtá mnohá nepříjemná úskalí. Jaká? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Daný počet transakcí

Jakási tradiční první podmínka pro to, abyste získali účet zdarma. Prostě musíte za určité období provést konkrétní počet transakcí prostřednictvím platební karty, jež je spojená s vaším účtem.

Minimální obnos na účtu nebo jiná služba

Další záležitosti, které se poměrně často přidávají ke zřízení konkrétního konta zdarma. Podmínkou bývá tradičně určitá hotovost na daném účtu. Každá banka ji má stanovenou jinak. Běžný účet vám také nezřídí tehdy, když u dané banky nevyužijete ještě nějaký další produkt. Tím bývá nejčastěji spoření, jednat se ale také může o půjčku nebo cokoli jiného. Banka na vás samozřejmě více vydělá.

Jako klient si vše musíte ujasnit

Přesně tak, ať už se máte stát klientem jakékoli finanční společnosti, měli byste si předem ujasnit, co konkrétně budete u účtu využívat. Pořídit se dá třeba konto, u něhož řešíte jen transakce a nic jiného. Nevybíráte z bankomatu a podobně. Mnohdy daná banka s účtem zdarma poskytuje také jiné úvěry, jež ale nejsou příliš výhodné. Typická je třebapůjčka na auto, s níž postupně poskytovatel počítá.

Pozor na sazebník

Podobně jako třeba u nebankovní půjčky není od věci prozkoumat si přesně sazebník dané instituce. Tím pádem získáte dostatek relevantních informací o produktech. Obecně platí, že čím více kvalitních informací máte, tím lépe pro vás.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *