Rasismus

Trest pro Kúdelu: Nebezpečný precendens zřejmě protkaný politikou a penězi

Tak už je to tady, UEFA se předvedla a pořádně potrestala Ondřeje Kúdelu. Někdo prostě musí být v tomto ohledu první. Bohužel. Možná mohla potrestat dalších 10 fotbalistů Slavie, zřejmě se po soupeři špatně dívali, za to by měl být trest také. Nebo ne? Až směšně vypadá trest v případě, když někomu není prokázána vina. A Kúdelovi, co si budeme povídat, prokázána skutečně nebyla.

Řekl to, nebo ne?

Jasně, byla to klukovina, která přišla v tom největším zápalu emocí. Každý, kdo kdy stál v kopačkách na zeleném pažitu ví, že se fotbal většinou bez emocí obejít nemůže. Přesto přece nemůže být odsouzen někdo, komu nebyla prokázána vina. Nebo ano? No, v minulosti se určitě stala spousta případů, kdy soud rozhodl nespravedlivě. V této kauze ale nějakou omluvu nebo něco podobného už zcela jistě čekat nemůžeme.

Roofe za zákrok na Koláře jen 4 zápasy

Tady se vina jednoznačně ukázala, nicméně vše lze skrýt za to, že Roofe hrál jen nebezpečně. Každý útočník ovšem musí jasně vědět, že když jde do střetu takovýmto způsobem, musí počítat s devastujícími následky na druhé straně. Čtyřzápasový trest a pokuta 9 000 eur jsou pouhým výsměchem. Trapným. Vždyť Kolář už si nikdy nemusel do míče kopnout. Jaká je tedy konotace mezi ublížením na zdraví a nařčením z něčeho, co ani nebylo prokázáno? Pro našince nepochopitelné.  

Kdyby se to stalo naopak?

Jaký trest by dostal Kamara, kdyby podobně slovně zaútočil na Kúdelu? Těžko říct, incident v šatnách, kdy Kúdelu napadl, byl tak nějak zameten. Třízápasový trest je prostě málo oproti tomu, že Kúdela za svůj neznámý výrok dostal 10 zápasů a přišel o EURO. Bohužel. Spravedlnost tady budeme hledat jen velmi složitě, a to jsme prakticky všichni proti rasismu.

Zdroje info: https://www.sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/2287517-rasismus-rozhodla-komise-uefa-kudela-dostal-vysoky-trest-prijde-i-o-euro.html
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kudela-potestan-za-rasismus-nesmi-hrat-10-utkani-prijde-tez-o-euro

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

12 komentářů

 1. Zdeněk Odpovědět

  Konečně jeden novinář který není zkorumpovaný EU. V Glaskowě se ukázala pravá tvář EU a kapitalismu.

  1. QEntity Odpovědět

   Vy snad ani netušíte,

   že EU je něco jiného než UEFA

   a nebo že Velká Británie už není v EU..

 2. Tomáš Odpovědět

  Slávii bylo potřeba potrestat, protože si dovolila vyhrát a vyřadit Glasgow. A to se prostě nedělá. A kdyby to nebylo moc blbé a do očí bijící, tak by Roofe a Kamara vyvázli bez trestu – ono, Roofe je stejně jen střídač, tak to tak nebolí…
  No a příště, raději, na privilegovanou rasu ani nekoukat a už vůbec ne se s nimi dostávat do kontaktu na hřišti. Když má balon, tak se mu musí uhnout. A když nemá, tak taky. Kurňa, jak bychom pak došli k nějaké spravedlnosti, když je budeme ještě 180 let po zrušení otroctví omezovat?!?

 3. Zdeněk Sokolov Odpovědět

  UEFA je banda zkorumpovaných ubožáku, jenž pracují na politickou objednávku. největší ostudou je páně Tvrdík-ještě se omlouvá, neuvěřitelné, ponižující. Páně Tvrdíku-už někam zmizte, jste ustudou naší republiky

 4. Míra Odpovědět

  Původně jsem nechtěl, ale nakonec mi to nedá. To, jakým způsobem se prezentoval Glasgow Rangers se Slávií, to je ostuda evropského fotbalu. Všichni to viděli, proto se mi zdá, že fanoušci z Anglie trpí slepotou. Nevyléčitelnou. Ovšem to, jak se k celé věci postavila UEFA je naprosto skandální. Z jakého důvodu mi připadá, že je na naše fotbalisty pohlíženo s despektem? Jde ještě o sport nebo je to zase něčí politika. Moc by mne zajímalo, jestli by si tuto hru dovolili ke Španělům, Němcům nebo Turkům. A my se ještě omluvíme? Pane Tvrdíku, to nemyslíte vážně!

 5. sangre Odpovědět

  Je to už asi 50 let, co šel v TV film, jak mužstvo vězňů v koncentráku hrálo fotbal s mužstvem SS. Pamatuji si jen jedno jméno – Steiner. Sudí samozřejmě žádné fauly Němců neviděl. Nicméně se vězňům podařilo utkání otočit a začali se radovat. Velitel tábora je postřílel.
  UEFA raději ani nečeká a střílí naše hráče už předem. Zranění Kuchty bez potrestání, neprokázaná poznámka Kúdely stop na 10 utkání. Slávka už zřejmě nepostoupí. ale kdyby vyhrávala, asi by je UEFA nechala také postřílet.

 6. Alois Burda Odpovědět

  Tvrdík je přizdisráč, který se schovával i v ČSA a když náhodou měl něco rozhodnout, tak to byla katastrofa. Taky ho odtud vyhodili. Vzhledem k tomu, že Číňani mají trochu více stažené oči tak asi neviděli koho si nasadili do kožichu. Tvrdík se nedokáže zastat ani svého „nastávajícího“ zeťáka (doufám, že si to Kolář ještě rozmyslí a nebo s tou svojí od něj utečou a to hodně daleko). No, mít za sebou takovýho blba tak se jdu radši zastřelit, protože nevím, kdy mi do zad zapíchne kudlu. Nicméně Kúdela je vůl o tom se nemusíme moc bavit. Proč za ním vůbec šel a když už mu chtěl vynadat tak proč ne česky? Vždyť čeština má krásný slova nebo ne? A krom toho, za ty zbývající 4 minuty bylo ještě mnoho času na to, aby si na něj počkal a sebral ho i s nohama. Myslím, že by to mělo větší devastující účinek. A UEFA, ta vlastně řekla, že když někoho na hřišti zabiješ tak dostaneš stop na 4 zápasy. Dobrej návod jak dostat v případným dalším zapase, a mimochodem je to dost možný, ze hřiště Kamalu s Roofem. Jen ať přijedou to bude legrace. Už se těším.

 7. Vladimír Odpovědět

  Ten zápas nebyl pouze podivný. Byl strašný, děsný, neuvěřitelný. Téměř vražda vysokou nohou do obličeje ve výši asi 1,7 m nebyla odpískána ani jako faul. Bylo kopáno do ležícího zfaulovaného hráče. Nebylo odpískáno mnoho zcela zřejmých nedovolených zákroků ze strany GR. To vedlo nejen k ovlivnění zápasu, ale i k strersování hráčů poškozené Slávie. Mnohem větší stres ale projevovali hráči GR z pro ně nepříznivého skóre 0:2, psychicky to nedokázali zvládnout a dopouštěli se hrubých a nebezpečných zákroků, které rozhodčí většinou nepískal. O tom všem se ale nemluví, zatímco mediální i justiční štvanice vypukla pod záminkou neprokázaných slovíček se zakrytými ústy v délce 1,09 sec., která kromě těch dvou nikdo nemohl slyšet a jejichž obsah interpretují oba aktéři rozdílně a nelze tedy určit, kdo z nich lže. Za tento vývoj utkání je zodpovědný zejména rozhodčí a pak hráči GR, kteří si dovolovali tolik, kolik jim rozhodčí umožnil. Celý ten zápas by měl být předmětem šetření včetně inzultace hráče Slávie po utkání a nevpuštění hráčů Slávie do šatny. Předmětem šetření by měla být i diskriminace klubu ze střední Evropy, která rovněž přinejmenším zavání rasismem.

  1. sangre Odpovědět

   Jednání fanoušků Rangers bych ještě pochopil, protože každá liška chválí svůj ocas. Ale UEFA by měla být nestranná a spravedlivě posuzovat události. Ale jelikož oni jsou arogantní a nepostižitelní, nezbývá, než aby se do věci vložil čínský majitel a uvalil na všechny embargo. Např. okamžitě musíte vrátit všechny půjčky, jinak zasáhneme vojensky. Je to samozřejmě nesmysl, ale jak jinak donutit naduté a zřejmě zkorumpované funkcionáře k čestnému jednání?

 8. Luboš Matlach Odpovědět

  Pokud by Kúdela byl hráč Realu nebo Bayernu , a ne z východoevropského mužstva , nic by se neřešilo . A prasárna řezníka Roofeho , to nebyl rasismus ? Je to stejné , jak v padesátých letech , odsouzení a trest , to vše bez důkazů .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *