Trest pro Kúdelu: Nebezpečný precendens zřejmě protkaný politikou a penězi

Rasismus

Tak už je to tady, UEFA se předvedla a pořádně potrestala Ondřeje Kúdelu. Někdo prostě musí být v tomto ohledu první. Bohužel. Možná mohla potrestat dalších 10 fotbalistů Slavie, zřejmě se po soupeři špatně dívali, za to by měl být trest také. Nebo ne? Až směšně vypadá trest v případě, když někomu není prokázána vina. A Kúdelovi, co si budeme povídat, prokázána skutečně nebyla.

Řekl to, nebo ne?

Jasně, byla to klukovina, která přišla v tom největším zápalu emocí. Každý, kdo kdy stál v kopačkách na zeleném pažitu ví, že se fotbal většinou bez emocí obejít nemůže. Přesto přece nemůže být odsouzen někdo, komu nebyla prokázána vina. Nebo ano? No, v minulosti se určitě stala spousta případů, kdy soud rozhodl nespravedlivě. V této kauze ale nějakou omluvu nebo něco podobného už zcela jistě čekat nemůžeme.

Roofe za zákrok na Koláře jen 4 zápasy

Tady se vina jednoznačně ukázala, nicméně vše lze skrýt za to, že Roofe hrál jen nebezpečně. Každý útočník ovšem musí jasně vědět, že když jde do střetu takovýmto způsobem, musí počítat s devastujícími následky na druhé straně. Čtyřzápasový trest a pokuta 9 000 eur jsou pouhým výsměchem. Trapným. Vždyť Kolář už si nikdy nemusel do míče kopnout. Jaká je tedy konotace mezi ublížením na zdraví a nařčením z něčeho, co ani nebylo prokázáno? Pro našince nepochopitelné.  

Kdyby se to stalo naopak?

Jaký trest by dostal Kamara, kdyby podobně slovně zaútočil na Kúdelu? Těžko říct, incident v šatnách, kdy Kúdelu napadl, byl tak nějak zameten. Třízápasový trest je prostě málo oproti tomu, že Kúdela za svůj neznámý výrok dostal 10 zápasů a přišel o EURO. Bohužel. Spravedlnost tady budeme hledat jen velmi složitě, a to jsme prakticky všichni proti rasismu.

Zdroje info: https://www.sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/2287517-rasismus-rozhodla-komise-uefa-kudela-dostal-vysoky-trest-prijde-i-o-euro.html
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kudela-potestan-za-rasismus-nesmi-hrat-10-utkani-prijde-tez-o-euro

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.