Jan Hamáček

Výlet Hamáčka do Moskvy: Spousta proti a ani jedno pro

Ministr vnitra a dočasný ministr zahraničí v jedné osobě vyrazil do Moskvy. Za normálních okolností by se jednalo o vcelku standardní záležitost. Diplomatické mise jsou u ministrů zahraničí denním chlebem a rozhodně je zapotřebí rozvíjet dobré vztahy s každou zemí. V případě aktuálního výletu pana Hamáčka se ale rozhodně o nic takového nejedná. Okolnosti nasvědčují ledasčemu, jen ne tomu, že by se jednalo o nějaké extra zásluhy pro Českou republiku. Co nás k takovému závěru vede. Hned několik aspektů, na které se podíváme podrobněji.

Prosba o neschválené vakcíny

Ministr Hamáček jede do Moskvy s tím, že bude prosit o neschválenou vakcínu Sputnik V. proč? Vždyť média nedávno informovala o tom, že vakcína byla slíbena již prezidentu Zemanovi přímo Vladimírem Putinem? Naše vláda navíc předtím odmítla 12 milionů vakcín schválených, tedy nikoli Sputniku. Jednat by mohl přece s jinými zeměmi o schválených vakcínách. Rusko navíc o schválení certifikace vakcíny Sputnik V na evropský trh ani nepožádalo!

Babiš ho nepodporuje

Přesně tak, dokonce ani premiér naší země Hamáčkovi cestu na východ nedoporučuje. Navíc tvrdí, že za dva měsíce bychom mohli mít proočkováno celkem 65 % populace! To už je vcelku solidní číslo na to, abychom museli žebrat u Sputnik v Rusku. Proč tam tedy vlastně jede?

Pod vlivem Zemana?

Opět jen domněnky. Prezident se jasně vyjádřil pro Sputník V. Ve hře je také dostavba Dukovan, připomeňme, že ve výběrovém řízení se ne náhodou objevil také ruský gigant Rosatom. Je navíc pravděpodobné, že bude Hamáček mluvit také s Volodinem, blízkým spolupracovníkem Putina, který je jen tak mimochodem na sankčním seznamu Evropské unie i Spojených států amerických.    

Vždyť se totálně ztrapní, nebo ne?

To už je asi vcelku jedno. Ruce pryč od předsedy strany dávají i mnozí lidé v ČSSD, která by se podle nejnovějších průzkumů ve volbách zřejmě nedostala ani do Sněmovny. Tak co za tím vším stojí? Nic než vlastní triko samotného ministra nás nenapadá…  

 

Zdroje info: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/putin-mi-slibil-dodavku-vakciny-sputnik-oznamil-zeman-40352443?fbclid=IwAR1ac08dc_S55Ek5jnMV7B5ZayOlnWCMffBn5Kz1PkmFCLTqCtx4OjJYeyo
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/poslance-pobourila-hamackova-cesta-do-moskvy-40357222
https://denikn.cz/605012/hamacek-chce-v-moskve-resit-schuzku-biden-putin-jednat-ma-i-s-politikem-ktery-je-na-sankcnich-seznamech/?cst=d096a87e97909c249ca4ca38d1dd16dda62c7a3a&fbclid=IwAR3IKC0x1prw2L46lukIuDnh15zwwRMwe6LTMLuh2n0EgN_ronFsSvS_Ozk

Jan Hamáček: Náhledové foto Ministerstvo vnitra České republiky

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Martin Vaněk Odpovědět

    Pane Štěpáne, mám pár dotazů: proč by RF měla žádat o schválení svého léku? Je naší prioritou nakupovat léky pro naše občany, zvláště ty, které nás nezabíjejí ani nepoškozují, jako v případě západních, horkou jehlou uštrikovaných, vakcín, jejichž jediný smysl je vydělat peníze. Jako třešnička na dortu je v tomto případě Německo, které jedná (nebo se už dohodlo?) o licenční výrobě Sputniku…
    Al-Hamáček je jen další nýmand, který ochotně sehraje jakoukoliv roli pro své pány v Langley, tak proč ho stavět na piedestal popularity? Vždyť nejnovější „kauza“, kterou spíchli naši čučkaři, jen osvětluje, jak tragické postavičky tu dělají politiku – bez důkazů předkládají na hlavu postavené a z prstu vycucané domněnky, na základě kterých došlo k diplomatickému faux pas, a které slouží jen k odvracení pozornosti. Na Ukrajině se totiž připravuje opět pod taktovkou USA a NATO další pokus o válku s Ruskem!
    Ještě mi prosím osvětlete, proč je nějaký „seznam“ zločinců z USA a EU důležitý? Proč nikdy nebyli hnáni k odpovědnosti např. politici z NATO za napadení Jugoslávie bez mandátu OSN, nebo USA za napadení Afghánistánu, opět bez mandátu OSN (a především bez jakýchkoliv důkazů)?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *