Vyhrožování nábojem: Nechutná, leč běžná věc, která se ale nezveřejňuje

Nábojnice

Prezidentské kampaně začínají být čím dál tím drsnější. Oba dva kandidáti objíždějí republiku a mají pochopitelně své zastánce i odpůrce. Nyní se opravdu přitvrzuje. Typickým příkladem může být dopis s nábojnicí, který přišel ženě Andreje Babiše Monice. Nechutné, hnusné, odsouzení hodné. Přesto nejde o nijak výjimečnou záležitost, která by se nějak vymykala ostatnímu dění. Jen ji Andrej Babiš dokáže využít ve svůj prospěch.

Zveřejňování vyhrožování blízké osobě jako kampaň?

Většina z nás by při podobném typu vyhrožování okamžitě zavolala Policii České republiky, která by situaci dál řešila. Zveřejňovat tyto informace by asi napadlo málo koho. Prezidentský kandidát to má ale jinak. Prostě se snaží vyvolat lítost. Výraz kňučení byl už zveřejněn několikrát.

Jsou věci, které se zveřejňovat určitě nemusí

Jednou z nich je bezesporu ono vyhrožování nejbližším. Ostatně třeba takový Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu zmínil o tom, že nábojnice dostával dost často a jen jednou vše sdělil policii, která pachatele brzy chytila. Celou věc by nezveřejňoval z toho důvodu, aby to nevypadalo tak, že si to sám vymyslel a chtěl vzbudit lítost. Divit se tomuto tvrzení určitě nelze.

Vyhrožování zažívají mnohé veřejně známé osoby

Je to tak, třeba Markéta Pekarová Adamová. Ta se na sociálních sítích vyjádřila v tom smyslu, že obdržela nakreslené šibenice a čelila jiným výhrůžkám. Upozornila ale na fakt, že Babiš deklaroval to, že jeho protikandidát chce vést válku a podobné další nesmysly. Tak jako tak veřejné vyvolávání lítosti do kampaně nepatří. Andreji Babišovi to ale vůbec nevadí.

Zdroje info: Autor, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/babis-tvrdi-ze-dostal-dopis-s-nabojem-ktery-byl-adresovany-jeho-manzelce/2314556

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.