Výhody elektronického přístupu do kanceláře oproti klíčům

Většina z nás používá při vstupu do zaměstnání karty namísto klasických klíčů. Je to proto, že firmy stále více dbají na bezpečnost svých zaměstnanců, ale také majetku, nebo citlivých dat a informací, se kterými pracuje.

Proč zvolit raději kartu nebo čip namísto klíče?

Velmi často se stává, že klíč ztratíme, nebo nám je odcizen. Umíte si představit, jaký proces to spustí u firem s desítkami zaměstnanců. Výměna zámku, informování všech pracovníků a vytvoření nových klíčů pro všechny osoby, které se do budovy potřebují dostat.

Dalším rizikem je snadná duplikace klíče. Ta je u čipových karet prakticky nemožná, obzvlášť používáte-li k přístupu bezpečné karty nebo mobilní telefon.

epenize.eu_ima_cz_01

Bezpečnost

Již jsme zmiňovali, že trendem u nejrůznějších společností je zvyšování bezpečnosti jak zaměstnanců, tak majetku. Tuto bezpečnost můžeme ještě zvýšit propojením kamerovým systémem (CCTV), ale také na evidenci vozidel, kontrolu osob a propojení s vrátnicí.

Možnost napojení na další firemní systémy

Neopomenutelnou výhodou elektronického přístupu do budov je napojení na další systémy, například na systém docházkový, který je dále propojitelný například se systémem účetním.

Díky tomu máte pod kontrolou přístupy jednotlivých osob do budovy, měření docházky a výkonu zaměstnanců. Systém pak je schopen sám vytvářet nejrůznější statistiky a reporty, které přispívají k efektivnějšímu vedení společnosti.

Vhodně zvolený docházkový systém pracuje automaticky, má jednoduché a srozumitelné ovládání a vám, ani vašim zaměstnancům nepřidělává žádné starosti navíc.

Komfortní obsluha

V neposlední řadě patří mezi výhody elektronického přístupu do kanceláře také jednoduché ovládání. Díky cloudovému řešení je totiž vše ovládat, měřit a sledovat data on-line v reálném čase a odkudkoliv, kde se lze připojit k internetu.

Některé společnosti nabízí ovládání také pomocí mobilního telefonu, který lze využít k přístupu do budovy namísto karet. Jediné, co je k tomu zapotřebí, je mobilní telefon podporující technologii NFC nebo Bluetooth.

Komfort obsluhy zvyšuje také možnost napojení na systémy ovládající provoz kanceláře, na pár kliknutí tak můžete ovládat vytápění nebo klimatizaci.

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří dbají na moderní technologie a mají vysoké nároky na zvyšování efektivnosti firemních procesů, stejně tak jako i na bezpečnost, je pro vás vhodné zvolit právě elektronický přístup do kancelářských budov, nejlépe s komplexním řešením a napojením na další systémy.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.