Výhodná investice do stříbra

Investovat můžete nejen do zlata, ale také do stříbra. U nás v České republice je však stále zlato na prvním místě, což je docela škoda, protože stříbro je také dobrým uchovatelem hodnot. Podívejte se, jak a jakým způsobem můžete investovat do stříbra

Investice do stříbra

Investiční stříbro není stejně jako zlato investicí v pravém slova smyslu, protože se používá především k uchování hodnoty, jak jsme již psali v úvodu. Samozřejmě jsou na místě spekulace o budoucí ceně stříbra. Dlouhodobě jde cena stříbra dolů. Oproti zlatu je jeho výskyt 17 x vyšší, bohužel cena je až 60 x nižší. Světové zásoby stříbra jsou oproti zlatu 4 x větší. Většina stříbra (zhruba 75%) se spotřebuju při průmyslové výrobě. Světové zásoby stříbra klesají, jediným zdrojem stříbra je těžba. Odhadem by zdroje stříbra měly být vytěženy do 20 let.

Cena investičního stříbra

Investiční stříbro nebude zvyšovat svoji hodnotu. Předpokládá se, že bude mnohem vzácnější a poptávka po něm začne mnohonásobně převyšovat nabídku. Průmysl bude poptávat stříbro i za vyšší ceny, ale zákazník znatelně nepocítí růst cen, jelikož ve většině výrobků je jeho množství nepatrné. Nyní je cena stříbra podhodnocená, ale bude stoupat. Překážkou investování do stříbra je skutečnost, že u nás je nákup stříbra zatížen DPH. Samotný výkup pak probíhá bez DPH. Jakmile investiční stříbro nakoupíte, v momentě přicházíte o 30% jeho hodnoty. Bylo by dobré, kdyby se cena stříbra o zmiňovaných 30 % zvýšila, započítat samozřejmě musíte také inflaci.

Výhodná investice

Těžko říci, jak nejlépe investovat své peníze. Každá investice má totiž své pro a proti. Investovat můžete buď do drahých kovů (zlato, stříbro), nebo si zvolíte investice do akcií či nemovitostí. Investice do kovů je výhodná, protože kovy jsou uchovatelem hodnoty a chrání peníze před inflací. Investice do nemovitostí je nyní také výhodná, ceny nemovitostí jsou nízké a nízké jsou i úrokové sazby u hypoték. Nicméně tato investice má špatnou likviditu. Investicí do akcií můžete získat vysoký výnos i likviditu, je však spojena s velkým rizikem.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *