čsob

Jaké je eKonto Flexi od Raiffeisenbank

Jedna z nejlepších bank světa, Raiffeisenbank, má v nabídce pro své klienty mnoho produktů a některé zcela zdarma. Získat lze mnoho výhod a bonusů, které se opravdu vyplatí. Příkladem může být blokace karty při ztrátě či odcizení, která je zcela zdarma. Raiffeisenbank nabízí také spořicí účet eKonto Flexi. Jaký je a jaké jsou jeho výhody?

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank, jedna z největších bank, která v roce 2008 koupila bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto, byla v tom samém roce prohlášena za nejlepší banku v České republice. Své služby nabízí soukromým osobám, podnikatelům i firmám podle jejich individuálních potřeb. Vedle bankovních aktivit se zapojuje do řady charitativních projektů a kulturních akcí. Raiffeisenbank poskytuje zřízení běžného účtu. V případě eKonta je velkou výhodou, že neplatíte zbytečné poplatky. Spořicí účet máte u Raiffeisenbank zcela zdarma. Za věrnost jste u této banky odměněni zrušením některých poplatků, a navíc vám poskytne finanční bonusy. Sjednat si můžete i hypotéku. K dispozici je vám samozřejmě i internetové bankovnictví.

eKonto Flexi

eKonto Flexi je spořicí účet s výpovědní lhůtou, varianta eKonta Plus. Jde v podstatě o kombinaci spořicího účtu a terminovaného vkladu. Jeho zřízení a vedení je zcela zdarma. Taktéž převody z běžného účtu eKonto jsou bez poplatku. Dá se velmi rychle založit přes internetové bankovnictví v případě, že jste vlastníkem účtu eKonto. Účet eKonto Flexi umožňuje tak vysoké zhodnocení jako terminovaný vklad. Úroková sazba u částek do 500 000 Kč se pohybuje od 0,5 %. Částky vyšší jsou úročeny 2,5 %.

Jak vypovědět eKonto Flexi

Vybrat peníze můžete výpovědí, a to buď celou částku, nebo jen její část. eKonto Flexi má výpovědní lhůtu 14 a 21 dní. Jakmile skončí výpovědní lhůta, automaticky vám budou peníze převedeny na váš běžný účet eKonto. Přestože jste podali výpověď, stále máte nárok vkládat na konto peníze. Vklad můžete provádět pravidelně, ale i jednorázově. Pokud na peníze spěcháte a budete potřebovat vybrat peníze před uplynutím výpovědní lhůty, je to samozřejmě možné, nicméně musíte počítat s poplatkem. Výhodou tohoto účtu je, že zde není stanovena minimální výše částky, která na účtu musí zůstat.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *