Loterie

Výherce sportky získá 93 milionů

Při slosování Sportky 4. prosince padla velmi vysoká výhra. Sázející totiž dosáhl na výhru 93 milionů korun. Vítěz této loterie je z Prahy a jde o pátou výhru nad 50 milionů korun v tomto roce. Pojďme se na tuto výhru podívat blíže a zařadit ji do kontextu historických výher na našem území.

Třetí nejvyšší výhra v tomto roce

Sázející z Prahy uspěl v loterii Sportka díky tiketu s náhodnými čísly včetně hry Šance. Jeden jeho sloupek obsahoval čísla 17, 20, 22, 42, 48 a 49. Tato čísla se pak při pátečním slosování 4. prosince stala čísly vítěznými. Padl tedy takzvaný Superjackpot. V tomto roce šlo již o třetí Superjackpot Sportky a 21. od počátku. Letošní rok je na vysoké výhry bohatý. Duben byl šťastným dnem pro výherce z Ústecka, který vyhrál 192 milionů korun. V srpnu padla výhra 94 milionů korun.

Daně státu

Při své výhře však nemůže počítat s celou výší částky. Novela hazardního zákona zakotvila pro všechny tyto případy daň 15 % z vyhrané částky. Částka určená touto sazbou tedy poputuje do státního rozpočtu. V tomto prosincovém případě půjde o částku přes 14 milionů korun. Čistá výhra tak bude činit necelých 80 milionů korun. I tak jde však o značnou sumu.

Nejvyšší výhry v historii

Pokud se podíváme do minulosti, zatím nejvyšší výhrou, kterou si sázející Sportky vyhrál byla ta, která padla v roce 2013, tedy před sedmi lety. Tehdy byli těmi šťastnými manžele z Chrudimska. Tehdy takto získali astronomických 400 milionů korun. Celkově má již Sazka „na svědomí“ 127 milionářů. Z nich pět lidí vyhrálo více než 50 milionů korun. Úplně nejvyšší výhrou na území České republiky však byla ta z roku 2015, konkrétně z května tohoto roku. Tehdy Čech vyhrál v rámci loterie Eurojackpot. Tiket, který byl vsazen na území Pardubického kraje tedy svému majiteli přinesl závratnou výhru ve výši téměř dvě a půl miliardy korun.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *