Vybíráme spoření pro děti

Jistě je snem každého rodiče, až děti budou opouštět rodné hnízdo a plánovat své vlastní bydlení, nebo odjíždět na studia, dát jim „malý obnos“ na začátek. Bohužel, ne všichni z nás mají stejné možnosti, nicméně je dobré si uvědomit, že svým dětem byste spořit měli a začít byste měli co nejdříve. Nemusíte měsíčně spořit velké částky, ale spořte pravidelně a dlouhodobě.

Nejvýhodnější spoření pro děti

Můžete využít několik možností, jak svému dítěti spořit. Vkladní knížky a pojištění se spořením se v dnešní době již nevyplatí. Stavební spoření lze doporučit. Nejenže dětem spoříte, ale vytváříte jim i dobrý základ financování jejich vlastního budoucího bydlení. Stavební spoření je využíváno nejen na bydlení, ale také nabízí i možnosti financování vzdělání. Někteří experti doporučují pro dlouhodobé spoření pravidelně investovat do podílových fondů. Ale u nás mají lidé před tímto nástrojem docela respekt a obavu.

Stavební spoření pro děti

Chcete-li zhodnocovat své peníze, spořte alespoň 20 000 Kč ročně. Roční státní příspěvek je 2 000 Kč. Samozřejmě můžete vkládat i více, to se vám vyplatí tehdy, pokud chcete získat výhodný úvěr ze stavebního spoření. Spoření pro děti si zaslouží srovnání. Nesjednávejte si hned první „stavebko“, které se vám zalíbí, ale srovnejte nabídky jednotlivých společností a vyberte si ten nejvýhodnější produkt.

Stavební spoření pro děti 2014

V současné době u nás existuje několik společností, které nabízí stavební spoření pro děti. Českomoravská stavební spořitelna nabízí Stavební spoření od Lišky. Stavební spořitelna České spořitelny má velice výhodný produkt, a to Stavební spoření s Buřinkou, což je jedno z nejvýnosnějších spoření a peníze můžete použít na cokoliv. Raiffeisen stavební spořitelna připravila pro své klienty stavební spoření ve spořicím nebo úvěrovém tarifu. Stačí si jen vybrat, který produkt je pro vás výhodnější. U Modré pyramidy stavební spořitelny si můžete vybrat z několika produktů. Sjednat si můžete Moudré spoření, pro děti spoření Mopísek nebo spoření Mopy junior. Wüstenrot – stavební spořitelna taktéž nabízí stavební spoření pro děti do 18 let s názvem Kamarád+ a Kamarád. Pro mladé do 30 let pak Wüstenrot nabízí Vychytané spoření, které je spojeno s nabídkou výhodného překlenovacího úvěru.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.