Vyberte si výhodné spoření

Pryč jsou doby, kdy jste spořili do obálek. Nyní máte k dispozici hned několik možností, jak zhodnotit své peníze. Velmi oblíbené je stavební spoření, dále si mnoho z vás zakládá penzijní spoření a někteří využíváte spořicí účty. Jaké spoření je výhodné? Každý způsob má svá pro i proti.

Výhodné stavební spoření

Stavební spoření si lidé zakládají za účelem rozvoje svého vlastního bydlení. Pokud si spoříte, připisuje se vám úrok, a navíc získáváte státní podporu až do výše 2 000 Kč. Podmínkou je však spořit minimálně 6 let. Po tuto dobu není možné peníze vybrat. Splníte-li podmínky stavebního spoření, můžete si vzít úvěr na bytové potřeby, kde máte nižší úrokovou sazbu než u klasických úvěrů. Díky kalkulačce stavebního spoření máte možnost srovnání a vyberete si to nejvýhodnější. Kalkulačka vám umožní vypočítat si částku, kterou budete mít naspořenou za vámi vybrané období. Penzijní spoření je možnost, jak dlouhodobě zhodnotit své peníze. I u této možnosti nebudete moci se svými penězi během spoření disponovat.

Spořicí účty

Mít úspory na běžném účtu se vám nevyplatí. Mají zcela minimální úročení a zpravidla platíte za jejich vedení. Spořicí účet je varianta, kdy své peníze zhodnocujete a máte je stále po ruce, v případě potřeby je můžete kdykoliv vybrat. Nabízí velice často úrokové sazby srovnatelné u penzijních fondů, takže můžete získat velice výhodný úrok. Nemusíte posílat horentní sumy, spořit můžete i v malých částkách převodem z vašeho běžného účtu. Spořicí účet lze sjednat online.

Výhodné úroky u spoření

Zajímá vás, jak poznáte nejlepší spořicí účet nebo stavební spoření? Nejlepší je podívat se na internet, kde najdete jejich srovnání s aktuálními nabízenými úrokovými sazbami a dalšími výhodami. U srovnání spořicích účtů můžete zjistit, jaká je výše příchozích a odchozích plateb a výše minimálního a maximálního vkladu na účet, ke kterému účtu dostanete zdarma platební kartu a jaké bonusové programy se vztahují k danému spoření. Zejména úroková sazba, poplatky a bonusové programy hrají hlavní roli při výběru toho nejvýhodnějšího spoření.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.