Vše pro hlasy voličů: Ivan David mluvil o genocidě v Gaze, přitom SPD muslimy odmítá

Ivan David

Je až neskutečné, co někteří politici a strany dokážou vymyslet. Možná si myslí, že volič je úplný tupec, který půjde na ruku každému, kdo mu slíbí nějakou tu zlatku. Není to tak. Naštěstí. Typickým příkladem může být třeba tvrzení europoslance Ivana Davida v televizní debatě na CNN Prima News. Hovořil o tom, že Izrael páchá v pásmu Gazy genocidu. Podle všeho se tak nejspíše postavil na stranu vrahů. Jak toto může takto politicky vysoce exponovaný člověk vůbec udělat? Přemýšlel, když takto mluvil? SPD přece bojuje proti migrantům a cizincům.

Nechtějí tu muslimské migranty, ale Izrael páchá genocidu

Neskutečný rozpor. Bizár se vším všudy. Putin jim zřejmě také až tolik nevadí. Ukrajina by neměla dostat ani náboj. Kam jsme se to dostali. Jak mohou lidé bránit teroristy z Hamásu. Pan David to tak nějak nezvládl. SPD Tomia Okamury brojí proti islámu a nelegálním migrantům. Izrael je ale tím, kdo páchá podle Davida genocidu. Stát, jenž se pouze brání napadení teroristy. Tunely pod Gazou hovoří mimo jiné jasnou řečí.

Levicová alternativa

Postavit se na stranu muslimských teroristů chce opravdu silný žaludek. Ten pan europoslanec zřejmě má. Levicová levá alternativa považuje zřejmě antisemitismus za normální. Ivan David je psychiatr, a tak zřejmě bude vědět, jakou si má stanovit diagnózu. Nenávist k Izraeli u něj asi musíme považovat za normální věc.

První populistická liga

Člověka napadne, že si vlastně SPD hlásá to, co se jí zrovna nejvíce hodí. Nyní přišlo panu Davidovi normální řešit domnělý antisemitismus. Napadá mě paradox, že kdyby Putin začal považovat Banderu za spasitele, tak tato strana jeho názory nejspíše ráda převezme. A že chtěl jeho kolega Alexandr Vondra opustit studio? Normální člověk se mu nemůže divit ani na chvíli.  

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/alexandr-vondra-ivan-david-debata-izrael-gaza.A231123_110031_domaci_pukk, https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=809403,https://echo24.cz/a/Hi4Hm/zpravy-domaci-vondra-pri-debate-o-izraeli-zvazoval-odchod-ze-studia

 Ivan David: Náhledové foto Ivan David/ Facebook

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.