Vrchol nevkusu? Alena Schillerová s blikajícími čertovskými růžky na sociálních sítích

Schillerová

Mikuláš s čertem a andělem už jsou pryč a my se pomalu těšíme na Ježíška a dárky po stromečkem. Někteří politici, ale i z tradičních příjemných chvilek dokážou udělat nevkusnou estrádu. Třeba Alena Schillerová na TikToku. Její krátké video, na kterém má blikající čertovské růžky a snaží se nějakým způsobem rádoby strašit, je více než trapné. Otázkou zůstává, zdali se ztrapnila ona sama, PR tým nebo někdo jiné, kdo jí řekl, že má něco takového natočit. I politici by se v tomto ohledu měli chovat zodpovědně. Na sociálních sítích dokonce koluje výzva, aby se sebe nic takového politička už nedělala.

Výzva paní poslankyni Aleně Schillerové přišla záhy

Konkrétně na sociální síti X přišla záhy po vydání onoho videa. Fakt, že bývalá paní ministryně financí, přála lidem krásného Mikuláše, je chvályhodný. Její tajtrlíkování v čertovských blikajících rozích je ale zřejmě za hranou vkusu. Má to z hlediska funkcí vážená osoba skutečně zapotřebí? Ano, umí si ze sebe udělat legraci, nicméně tento způsob je spíše trapný a smutný. Výzva zněla jasně.

Paní Schillerová přestaňte se zebe dělat „blbou krávu“

Autoři výzvy psali o tom, že je paní Schillerová členem zákonodárného sboru, předsedkyně největšího poslaneckého klubu, bývalá ministryně financí České republiky. V těchto funkcích je zcela nevhodné a ostudné, abyste se chovala jako zfetovaná rocková hvězdička. To mají autoři bohužel pravdu, jelikož s nějakou úctyhodnou osobou video rozhodně spojováno být nemůže.

Víra ve slušnou politiku mizí

No, ta u mnohých z nás už bohužel chybí. Přesto podle autorů výzvy paní poslankyně právě tuto víru v důstojnou politiku ničí. Její tajtrdlíkování na TikToku je natolik nevkusné, že nutí k zamyšlení, zda je dle autorů výzvy politička vůbec zdravého rozumu či zda si její vystupování, placené z peněz daňových poplatníků, neplete s cirkusem Bonello. Autoři jinak prosí, aby se podobných aktivit vzdala. Pravda je taková, že i na mě samotného video působí více než trapně. Možná by se politici skutečně měli věnovat spíše politice. Video je jinak samozřejmě veřejně dostupné, stačí si ho najít ve vyhledávání.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, sociální síť TikTok

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.