Vratislav Mynář: Politika je nepříliš férové řemeslo a sliby se mají dodržovat

Vratislav Mynář

Doba panování Miloše Zemana je už naštěstí dávno pryč a stejně tak i úřadování Vratislava Mynáře jaké šéfa prezidentské kanceláře. Tato kontroverzní osobnost, o které se aktuálně píše v souvislosti s různými finančními machinacemi, poskytla rozhovor pro magazín Život v Česku. Samozřejmě mě zaujal a nedalo mi to, abych se ho nepřečetl. Vratislav Mynář je tady vykreslován takřka jako světec, příkladný otec od rodiny a oběť médií. Ihned na začátku jsem se díval, kdy s tímto pánem rozhovor vedl. Byl to bývalý mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Neutíká z boje a drží slovo

Vratislav Mynář dal prostě slovo prezidentovi Zemanovi a z boje by neutekl. Jak šlechetné. I přes neskutečný tlak médií, jimiž se musel nechat vláčet, prostě ve funkci setrval. No, asi by se stačilo podívat, kolik solidních relevantních informací do médií Mynář poskytl. Rozhovory takřka nedával a před médii spíše utíkal.

Neoprávněná kritika Zemana ze strany médií

Takže bývalý prezident byl vlastně jakousi obětí. Podle Mynáře nepřistoupil na mediální hru a nechtěl skákat tak, jak média pískají. Kritika Zemana, že média jsou nevzdělaná a nesečtělá, byla také správná. Označování novinářů jako hyeny je skutečně věcná kritika se vším všudy. To má pan bývalý kancléř zcela jistě pravdu. Tak by se rozhodně měli prezidenti vyjadřovat.

Komentáře k Mynářovým kauzám byste hledali marně

Že by se pan redaktor Ovčáček zeptal přímo na nějakou kauzu, která je s Mynářem spojována? Jaj, nějak zapomněl. Tak píchat do kamaráda by se nemělo. Jen pro připomenutí, můžeme zmínit ono vypůjčení stanů z hradních zásob. Ty se vezly až do Osvětiman. A co takové schůzky s různými šíbry a lobbisty? Sháněl třeba investory z Číny pro stavbu břidlicového dolu. Když mu hradní kamion vezl na Moravu borovice, také to zřejmě. Bylo v pořádku. A střílení zvěře v lánské oboře? Nejspíše zvířata náhodně narazila na kulky. Zapomenout nelze ani na skartaci dokumentů týkajících se Vrbětic. Pokrčovat bych mohl dál. Už se mi ale nějak nechce, a to jsem nezmínil ani aroganci. Když ale dva kamarádi dělají rozhovor, určitě je vždy krásný a čtivý.

Vratislav Mynář: Náhledové foto autor David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.