Volalo vám Klientské centrum? Klasický podvod se neustále opakuje

Telefonování

„Dobrý den, jmenuji se Josef Pravdomluvný a jsem z Klientského centra. Upozorňují vás, že náš hovor bude monitorován. Telefonuji, protože jsme zjistili, že máte špatně nastavené pojistné smlouvy. Bude nutné je upravit.“ Už jste tato slova někde slyšeli? Nejspíše ano, jelikož tímto způsobem jsou doslova otravovány masy lidí. Někteří ale mohou být také podvedeni, což je o to horší. Co je vlastně za společnost Klientské centrum a proč vás potřebuje?

Oficiální instituce pod tímto názvem neexistuje

Marné je jakékoli hledání. Žádná společnost s názvem Klientské centrum neexistuje. Stejně tak je možné, že i náš fiktivní pán Pravdomluvný se jmenuje ve skutečnosti Ulhaný. Realita je taková, nic naplat. Špatné nastavení vaší smlouvy navíc nikdo nezjistil, jelikož takovou smlouvu k dispozici vůbec nemají. Pokud vás ale svými řečmi dostanou dál, mohou vás přesvědčit k tomu, abyste od některé ze stávajících smluv odstoupili a podepsali výhodnější.

Jak to nejspíše funguje?

Pokud se Klientskému centru, respektive onomu panu Ulhanému podaří přesvědčit vás, že se smlouvou nemáte něco v pořádku, domluví s vámi osobní schůzku. Tam už se bude nějaký zástupce konkrétní finanční společnosti snažit vás přemluvit k tomu, abyste smlouvy vypověděl a podepsal výhodnější. Nikoli ale pro vás, nýbrž pro onoho rádoby finančníka. Ten pak může být při osobní schůzce a vašem odporu velmi nepříjemný.

A co GDPR?

Společnosti se tedy snaží své jednání schovat za nějaký důvěryhodný název společnosti. Jinak se vám ale volající může také po vaší intervenci na toto téma omluvit, že si spletl telefonní číslo a že chtěl volat úplně někoho jiného. Najati lidé, již telefonují, vědí velmi dobře, jakým způsobem na konkrétního člověka. Proto se vyplatí jim to co nejvíce znepříjemnit a prakticky vůbec s nimi nemluvit.

A nechcete koťátko?

Tak s odpovědí na tuto otázku bude mít nejspíše volající problém. Nabízet mu pak můžete cokoli jiného. Standardně se ale člověk u takovéhoto hovoru po několika větách omluví, že nic nechce a následně hovor ukončí. Slušně, rychle a jednoduše. Nechat se totiž okrádat fiktivními společnostmi po internetu rozhodně nestojí za to. Kdybyste neměli vaši smlouvu vyšperkovanou do dokonalosti.

Zdroje info: Autor, https://www.kdomivolal.eu/730701965, https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/tema/klientske-centrum-pojistoven/, https://www.neofinances.cz/dalsi-figl-opicaku/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.