Auto

Vlastníte auto, ale nesmíte s ním jezdit – tak vypadá pronikání čínských automobilek na ruský trh

Vypadají atraktivně, nabízí nízkou cenu – ale s těmi crash testy to už zdaleka není tak hrozné, jak se povídá. Tedy alespoň většinou. Není divu, že si řada poměrně neznámých čínských značek právě teď razí cestu do Evropy. A to jak jinak než přes Rusko, které bylo ke svým obchodním partnerům v tomto vždycky trochu otevřenější.

Dobrým příkladem je značka Haval, patřící pod automobilku Great Wall Motors. Snaží se konkurovat zavedeným modelům známých značek. A do hledáčku si vzala třeba populární Škodu Kodiaq. Její „dvojče“ nabízí za cenu cca o půl milionu korun nižší a to ve srovnatelných parametrech a výbavě. A co víc. Nechybí ani luxusnější verze.

16 000 aut, která nejsou tak bezpečná, jak se myslelo

Není tedy divu, že tato auta jsou v Rusku poměrně dobře na odbyt. Od roku 2019 se jích tu prodalo okolo 16 000, což rozhodně není malé číslo. Ovšem nad úspěchem modelů F7 a F7x se začínají stahovat mraky. Dělají totiž něco, co by si žádný majitel nepřál.

Auto

Foto: Pixabay

Samy od sebe se totiž umí vznítit. A to bez toho, aniž byste s nimi předtím zacházeli nějak nepatřičně. Zkrátka je jen odstavíte na parkovišti, odejdete domů – a ráno najdete místo vozu jen zčernalé uhlíky. Na vině je samozřejmě technická závada, jak jinak.

Haval se k celé situaci postavil čelem

Problém dělají automobilům Haval zejména pověstné ruské zimy. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se při extrémně nízkých teplotách může uvolnit spojení mezi benzinovým filtrem a palivovým čerpadlem. Dochází pak k úniku paliva a leckdy také k požáru.

Majitelé modelů F7 a F7x tak nyní dle doporučení úřadů nesmí se svými vozy jezdit. Haval však samozřejmě okamžitě všem nabídla bezplatnou opravu ve svých servisech. Takže kdo ví – možná to její pověst až tolik nepoškodí a její auta budou brzy k dostání i u nás. Přece jen – jejich cena se od té ruské nejspíš moc lišit nebude.

Zdroj info: https://www.autoforum.cz/predstaveni/prodeje-cinskych-aut-v-rusku-miri-vzhuru-raketovym-tempem-toto-jsou-nejprodavanejsi/

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *